Futbalový Red Bull Neymar Jr’s Five 2019 mieri do Banskej Bystrice

ŠPORT
0 /

Kolotoč kvalifikácií Red Bull Neymar Jr’s Five 2019 sa už naplno rozbehol. Po Košiciach zamieri Neymarov futbalový turnaj do Banskej Bystrice.

Už tento víkend, v sobotu 1. júna, zabojujú mužské aj ženské tímy na umelom trávniku Štadióna SNP Štiavničky o postup na národné finále. To bude v Bratislave 15. júna a rozhodne sa na ňom o šampiónoch, ktorí pôjdu našu krajinu reprezentovať do Brazílie.

Druhý ročník Red Bull Neymar Jr’s Five na Slovensko opäť prináša desaťminútové intenzívne zápasy v štýle piati na piatich bez brankára. Online registrácia pre Banskú Bystricu sa uzatvorila v stredu 29. mája o polnoci a prihlásiť sa mohli zmiešané (mužské) a ženské tímy. Aj na tejto zastávke bude jeden vybraný tím, podobne ako minulý rok, koučovať skúsený Laco Borbély.

Red Bull Neymar Jr’s Five je turnajom známeho brazílskeho útočníka Neymara Jr, ktorý prostredníctvom futbalu spája celý svet. Pravidlá hry sú jednoduché – zápasy sú rýchle, technické a trvajú maximálne desať minút. Hrá sa na malom ihrisku, bez brankára, piati na piatich. Keď jeden tím skóruje, ten druhý prichádza o hráča.

Registrovať sa môžu tímy z celej krajiny (mužské, ženské, zmiešané), v ktorých musí byť minimálne päť a maximálne sedem hráčov vo veku 16 až 25 rokov. Tohtoročný Neymarov turnaj je už štvrtým v poradí, na Slovensku prebieha po druhý raz. Prvé miesto v národnom finále zabezpečí víťazným tímom letenky na svetový šampionát v brazílskom Praia Grande.

V júli 2019 sa v Instituto Projeto Neymar Jr rozhodne o globálnych majstroch, ktorí si zahrajú aj proti Neymarovi. Úvodný ročník v roku 2016 vyhral tím z Brazílie, kráľmi malého futbalu v roku 2017 sa stali Rumuni a minulý rok trofeje nad hlavy zodvihli Mexičania a ženský tím z Brazílie.

Na finále v roku 2018 sa darilo aj Slovákom. V silnej konkurencii tímov z viac ako šesťdesiatich krajín sveta obsadil Atletico Trnava FC deviate miesto a dievčatá zo Spartak Myjava sa tešili zo skvelej tretej priečky. Registráciu a viac info o turnaji nájdete na www.redbull.sk/neymar .

Zdroj: Monika Viňanská , Foto: Matúš Zeťák, Red Bull Media House a ilustr.