FOTO: Novinárska stovka – Memoriál Miloša Kováča na Štiavničkách s rekordnou účasťou

ŠPORT
0 /

Tradičná Novinárska stovka v Banskej Bystrici mala vo štvrtok na atletickej dráhe Štiavničiek už svoj 19. ročník. Zároveň to bol 13. ročník Memoriálu Miloša Kováča. Napriek celodennému dažďu, ktorý ustal tesne pred podujatím, na štart nastúpil rekordný počet 28 účastníkov.

Spomienka na nezabudnuteľného športového komentátora Miloša Kováča (†36)

Novinárska stovka a Memoriál sa konajú na počesť Miloša Kováča, ktorý nás predčasne opustil 1. januára 2007. Miloš Kováč pracoval v televíznom štúdiu STV v Banskej Bystrici a nezabudnuteľným sa stal jeho  hlas pri komentovaní pamätného víťazstva našich hokejistov a zlatý gól na MS 2002 vo finále v Göteborgu.

Žiaľ neľútostná smrť predčasne preťala jeho životnú púť vo veku 36 rokov. Čo mu však už nikto nikdy nezoberie a natrvalo zostane v našich mysliach, je fakt, že  svojím televíznym komentárom finálového zápasu s Rusmi a záverečným emotívnym zvolaním „SME MAJSTRI SVETA“ sa stal nesmrteľným…

Novinárska stovka a Memoriál Miloša Kováča

Stalo sa už tradíciou, že rodiča Miloša Kováča vždy prídu medzi športových novinárov a hosti, aby si spolu nimi týmto dôstojným športovým podujatím spomínajú na svojho syna a ich kolegu. Na pamiatku vždy zostane spoločná fotografia s účastníkmi na štarte pri a kvety v prvej dráhe…

Moderátor podujatia Jozef Balko z portálu Bystricoviny.sk po vypočutí si Milošovho pamätného hlasu predstavil súťažiacich šprintérov a šprintérky, ktorí sa predstavili v štyroch behoch – na 100 m novinárov zakladateľov, priateľov I., II. a na 60 m žien. Štartérom šprintov bol Igor Kováč, bronzový z MS 1997 v Aténach na 110 m prekážky.

Medzi novinármi bol najrýchlejší Roman Grešo (voľný novinár) časom 13,71 sek pred Pavlom Tomčíkom (RTVS) 14,87 sek. a Dušanom Dubovcom (TASR – voľný novinár) 14,92 sek.

Ďalšie miesta obsadili Matej Kubove (Hokejovysvet.sk) 15,11 sek., Pavol Tomčík (Rádio Šport) 15,82 sek., Pavol Kubiš (Denník Šport) 17,25 sek., Adam Bohuš (Rádio Slovensko) 17,36 sek. a Mário Hanzel (RTVS) 22,00 sek.

V I. behu priateľov dosiahol najlepší čas dňa Ivor Lehoťan ml. 12,07 sek, druhý bol Marian Markuš časom 12,64 sek. a tretí  Ivan Hamšík (12,92 sek.).  V II. behu priateľov zvíťazil najstarší účastník podujatia – atletický veterán a majster sveta Vladimír Výboštok (72) solídnym časom 13,72 sek.

Prvýkrát po desiatich rokoch bežali ženy na 60 metrov. Zvíťazila Alexandra Lehoťanová časom 10,25 sek. pred Ivanou Ostrolúckou (10,65 sek.) a Dankou Ondruškovou (11,95 sek.).

Poďakovanie Milošových rodičov

Po vyhlásení  výsledkov a ocenení najrýchlejších šprintérov a šprintérok prišlo úprimné poďakovanie Milošových rodičov mamy. Otec  Milan Kováč v prítomnosti manželky Anny povedal:

„Dovoľte, aby som sa Vám všetkým aj s manželkou poďakoval za účasť na tomto krásnom podujatí. Verím, že aj budúci rok sa stretneme na tomto krásnom podujatí. Je to spoločné naplnenie spomienky na nášho syna a Vášho bývalého kolegu novinára. Ďakujeme.“

Na Štiavničkách ani tento rok nechýbala skvelá rodičovská štrúdľa a výborné domáce víno od Kováčovcov. Potom nasledovalo priateľské posedenie v Penzióne Boca, za čo patrí poďakovanie aj sponzorom Tlačiareň BB,  VEGO Marketing a Lions Club Banská Bystrica.

Na budúci rok sa kvôli rekonštrukcii atletického štadióna uskutoční toto podujatie zrejme na inej dráhe v našom meste.

Autor: (tom, bl), Foto: redakčné a Ján Miškovič