0 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly zvíťazili v sobotu večer pod umelým osvetlením aj v Poprade. S tamojším posledným tímom tabuľky 2. ligy nemali výraznejší problém a vyhrali nad ním jednoznačne 4:1. Držia si tak priebežnú líderskú pozíciu v súťaži.

Zápas nezačala naša Dukla ideálne. Už hneď v úvode sme mali šťastie, keď spoza šestnástky strieľal domáci kapitán Luterán a zvonila žrď Nôtovej svätyne. O minútu na to po rohovom kope súpera sme odvrátili loptu iba mimo priestor šestnástku a spoza nej opätovne zakončoval Luterán, teraz už presnejšie, no náš gólman loptu vytlačil vedľa žrde. V trinástej minúte sme už kapitulovali po kontre Popradčanov, na pravú stranu dostal dobrú prihrávku legionár St. Hillaire Kathon Kenroy, bol rýchly, Nôta síce vybehol až za šestnástku, ale bol s prehľadom oklamaný a Nosko už nestihol loptu dobehnúť pred bránkovou čiarou – 1:0. Po viac než štvrťhodine mohlo byť ešte horšie, pretože Gallovič pekne prenikal k hranici šestnástky a aj vystrelil, lopta len tesne plachtila nad brvnom. Museli sme sa spamätať a viac útočiť, pomohol nám rohový kop Polievku, ten poslal presný center na hlavu Jána Noska a bolo v dvadsiatej minúte vyrovnané – 1:1. Výrazne sme ožili, Polievka z ľavej strany pekne unikal, zakončoval z uhla a ak by nezasahoval jeden zo zadákov domácich, azda mohla lopta putovať medzi žrde. Náš kapitán mal i ďalšiu šancu po akcii Starší – Vujoševič, no voľný v šestnástke prestrelil bránku súpera. Potom zahrával roh tentoraz na zadnú žrď, kde operoval hlavou Prikryl, ten však nebol úspešný. Tešili sme sa napokon v 33. minúte. Prikryl poslal dlhý pas z vlastnej polovice až do šestnástky súpera, kde Uhrinčať šiel do súboja s brankárom Popradu a hoci prehral, odrazená lopta putovala za šestnástku, kde ju z prvej a dobre trafil Róbert Polievka, z asi 18 metrov preloboval gólmana Vavrúša a viedli sme – 1:2. S týmto výsledkom sme tak išli spokojnejší na prestávku.

Po zmene strán sme nepoľavili v aktivite a mohli sme ísť rýchlo do dvojgólového vedenia. Aktívny Polievka centroval z ľavej strany do malého vápna, no hlavička Vujoševiča nebola žiaľ vo veľkej šanci presná. Týmto dvom futbalistom to vyšlo až po hodine hry. Prenikajúci Polievka bol totiž na kraji päťky faulovaný a penaltu premenil Miladin Vujoševič1:3. Stále sme boli pri chuti a po peknom priťuknutí lopty Laksíkom Snitka vysunul Polievku do ďalšej príležitosti, ten obišiel zadákov, aj Vavrúša donútil ľahnúť si na trávnik, no prestrelil napokon odkrytú bránku v koncovke. Mrzieť ho to nemuselo, keďže v 73. minúte sa Vujoševič neulakomil v pokutovom území na strelu, nezištne prihral nabiehajúcemu a voľnému Matejovi Staršiemu a ten bezpečne zakončil do rozhodenej domácej obrany – 1:4. Poprad mohol v závere kontrovať po priamom kope Galloviča, ale Nôta loptu vytlačil z horného rohu svojej svätyne. V nadstavenom čase mohla Dukla pridať piaty gól po akcii Laksíka a prihrávke Vujoševiča na striedajúceho Dolného, no toho gólman Podtatrancov zoči – voči vychytal.

FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (1:2)

Góly: 13. St. Hillaire – 20. Nosko, 33. Polievka, 66. Vujošević (z 11m), 73. Starší. Rozhodoval: Ježík. ŽK: Kuc – Uhrinčať, Laksík. Diváci: 404.

MFK Dukla: Krejčí – Frimmel, Nosko, Prikryl, Migaľa – Uhrinčať (57. Laksík), Snitka (87. V. Tóth) – Starší (78. Tocka), Richtárech , Polievka (78. J. Dolný) – Vujošević

FK Poprad: Vavrúš – Se. Juriščin, T. Nagy, Kuc, Kočik – Sv. Juričšin, Gallovič, Oscar, Hurný – Luterán, St. Hillaire

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Vyhrali sme zaslúžene. Určite to však nebol jeden z tých našich lepších zápasov. Dali sme i napriek tomu štyri góly a splnili náš cieľ získať tri body. Inkasovaný gól v úvode nám pomohol, až potom sme začali hrať svoju hru. Podali sme v Poprade kolektívny výkon, nechcem teda niekoho konkrétne vyzdvihovať, no máme rozdielových hráčov a tých by som mohol vyzdvihnúť. Dôležitý je však kolektív. Chceme v utorok postúpiť do ďalšieho kola v pohári, myslíme už na tento zápas.“

Ján Nosko, autor nášho vyrovnávajúceho gólu na 1:1: „Najdôležitejšie asi bolo, že sme dali gól na 1:1 ako aj to, že Robo Polievka ešte do polčasu strelil gól na 2:1 z nášho pohľadu. V kabíne cez prestávku sme si niečo povedali a druhý polčas sme už inak hrali, čo sa odzrkadlilo aj na ďalších pekných góloch, plus sme tam mali i ďalšie šance. Sme vďační za tieto tri body, no víťazstvo v Poprade sa určite nerodilo ľahko. V hlavách sme si asi mysleli, že to bude jednoduchší zápas, no opäť sme inkasovali lacný gól, na tom musíme zapracovať, aby sa to nestávalo. Na druhej strane sme strelili štyri góly, takže opäť klobúk dole pred našou ofenzívou. Musíme sa ešte vyvarovať chýb v defenzíve.“

Stanislav Ďuriš, tréner Popradu: „Prvý polčas bol pre nás krutý, pretože Bystrica bola trikrát v šestnástke a dala nám dva góly. Trošku sme padli psychicky dole. V druhom polčase sme začali znovu hrať, no súper vyťažil z minima maximum. Premenil vyložené šance. Hostia boli lepší a zaslúžene vyhrali. My sme pokazili veľa predfinálnych vecí. Ak by sme zvýšili na 2:0, bol by to iný zápas. Máme mladý tím, pozeráme sa na progres a bol viditeľný v tomto stretnutí. To je pozitívne. Chceme sa posúvať ďalej a už aj vyhrávať.“

Pozrite si aj vyjadrenia po zápase vo videu z facebookovej stránky MFK Dukla Banská Bystrica:

Naša mestská futbalová Dukla sa najbližšie predstaví v utorok 15. septembra o 16.00 hodine v pohárovom zápase v Slovenských Ďarmotách. Riadny druholigový duel hrá v sobotu 19. septembra vo Zvolene, súperom bude Liptovský Mikuláš.

1. B. BYSTRICA 18b, 2. Košice 16b*, 3. Podbrezová 16b, 4. L. Mikuláš 15b, 5. Skalica 15b*, 6. Petržalka 9b…