Filip Jánošík a Hotoví umelci s prísľubom folkovej skupinovej terapie v klube Hogo Fogo

KULTÚRA
0 /

V utorok 11. júna 2024 večer sa v banskobystrickom klube Hogo Fogo (Námestie Š. Moysesa 7) uskutoční vystúpenie domácej kapely Filip Jánošík a Hotoví Umelci. Spevák ho opisuje ako “Folkovú terapiu s jednoduchými skladbami o komplikovanom živote”.

„Alfou a omegou sú texty a ozajstnosť. Pripravili sme komorné posedenie do klubov a záhrad. Chceme sa priblížiť divákom, sadnúť si s nimi na víno a zažiť s nimi intímnejšiu debatu. Všetci sme od seba odseknutí, pritom všetci riešime tie isté rozvody, rozchody, rodičovstvo, psychické choroby a nešťastnú politickú atmosféru. Ja si myslím, že sa z toho spolu vieme vyspievať a odísť s lepším pocitom. Najhoršie je byť na to všetko sami,”

uvažuje spevák Filip.

Skupina Filip Jánošík a Hotoví Umelci je v Banskej Bystrici známa z mestských podujatí. V roku 2018 vydali 5-skladbové EP “Otrasné Slovensko” a v 2022 im vyšiel debutový album “Povedz Loď”.

Odvtedy pribúdajú single ako súcitná “S príchodom vojny” (2023) a spirituálna “Naša mama” (2023). Všetky ich nahrávky nájdete v streamovacích službách Spotify, Google Play, Apple Music, Deezer a v 100 ďalších obchodoch.

Vystúpenie v Hogo Fogo klube začne o 19:00 hod. a lístky sú v predpredaji lacnejšie o 30 %:

https://www.hogofogo.sk/udalost/filip-janosik-a-hotovi-umelci/

Zdroj: Filip Jánošík, Foto: ilustračné