Festival Atmosféra 2021 bol za osem hodín vypredaný!

KULTÚRA
0 /

Stačilo, aby sa aspoň čiastočne uvoľnili protipandemické opatrenia aj v oblasti kultúry a festival Atmosféra bol približne osem hodín po ohlásení svojho deviateho ročníka nútený oznámiť svojim fanúšikom, že jeho tohtoročná kapacita cca 1 000 ľudí je naplnená a všetky vstupenky boli vypredané.

Uvoľnenie opatrení naštartovalo organizátorov festivalu aj jeho fanúšikov

Do spoločnosti to vysiela jasný signál: ľudia sa už nevedia dočkať kultúry a hromadných podujatí.

Organizátori festivalu Atmosféra v utorok 4. mája 2021 na svojich sociálnych sieťach oznámili svojim fanúšikom, že sa púšťajú do organizácie 9. ročníka tohto obľúbeného open air festivalu. Ten by sa mal uskutočniť v termíne 6. až 8. augusta 2021  v Hontianskych Nemciach na festivalovej lúke.

Aj keď nám náš minuloročný pokus o minifestival nevyšiel podľa predstáv, povedali sme si, že tento rok do toho ideme naplno. Po uplynulých mesiacoch si všetci zaslúžime nejaké svetlo na konci tunela; niečo, na čo sa v lete budeme skutočne tešiť,”

hovorí hlavná organizátorka Gretka Pavlovová. Festival Atmosféra sa im podarilo vypredať za neuveriteľných osem hodín.

Gretka Pavlovová

Gretka Pavlovová

Inšpirácia pre ďalších organizátorov hromadných podujatí

Rýchla odozva fanúšikov môže znamenať viacero vecí, organizačný tím si ju ale vysvetľuje jednohlasne.

Myslíme si, že ľudia sú z celkovej spoločenskej situácie unavení. Tento raketový predaj lístkov by mal však byť dôležitým signálom – nielen pre nás – ale aj pre ostatných organizátorov hromadných podujatí. Netreba sa vzdávať, práve naopak; aj toto je znamenie, že ľudia majú o živú kultúru záujem,”

dopĺňa Pavlovová a pokračuje:

To, ako sa vyvíjal predaj lístkov, bolo pre nás veľkým prekvapením a naplnilo nás to neuveriteľnou radosťou.  Veľmi si prajem, aby takýto pocit počas tohto roka prežilo čo najviac organizátorov festivalov a iných hromadných podujatí, pretože najmä vďaka kultúre dokážeme opäť žiť naplno a nielen prežívať.”

Festival Atmosféra bude v najbližších týždňoch na svojich sociálnych sieťach https://www.facebook.com/FestivalAtmosfera/ a na webovej stránke www.festivalatmosfera.sk postupne predstavovať program deviateho ročníka festivalu. Ten sa síce uskutoční v polovičnej kapacite oproti predchádzajúcim ročníkom, no bude o to výnimočnejší – pre organizátorov aj zúčastnených.

Kapacitu festivalu sme sa podľa všetkých rozhovorov a diskusií rozhodli uzavrieť na počte tisíc osôb, vrátane dobrovoľníkov a účinkujúcich. Pevne veríme, že postupné zlepšovanie situácie, možnosti očkovania, ako aj zriadenie mobilného odberového miesta (MOM) pri vstupe do areálu nám dopomôžu k čo najbezpečnejšiemu priebehu Atmosféry,”

uzatvára Gretka Pavlovová.

Dá sa predpokladať, že onedlho budeme počuť podobné pozitívne správy aj od organizátorov kultúrnych podujatí v Banskej Bystrici. Len aby nám vydržala zlepšujúca sa pandemická situácia…

A ešte video spomienka na posledný „normálny“ rok 2019:

 

Zdroj: Gretka Pavlovová , Foto: Festival Atmosféra