Do májového CINEMAX BB na nové filmy Doctor Strange, Nezlomná či Láska hory prenáša

Kino
0 /

Banskobystrické multikino CINEMAX BB je tu od štvrtka s ďalšou májovou ponukou filmových noviniek. Prinášame vám ich prehľad aj s video ukážkami.

DOCTOR STRANGE V MNOHOVESMÍRE ŠIALENSTVA

Akčné fantasy, USA 126 minút. V novom filme od Marvel Studios „Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva” MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi.

V júli 1963 sa Doctor Strange prvýkrát objavil v marvelovskom komikse „Strange Tales”, číslo 110, z rúk výtvarníka Steva Ditka a spisovateľa Stana Leeho. Trvalo 53 rokov, kým sa majster mystických umení dočkal superhrdinského privítania v Marvel Cinematic Universe (MCU) vo filme z roku 2016 s príznačným názvom „Doctor Strange”.

Teraz prichádza „Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva”, ktorý posúva fantasy žáner do temnejšieho miesta. Na samom začiatku cesty Doktora Stephena Strangea za mystickým umením mu The ancient one povedala: „Keby som ti povedala všetko, utekal by si odtiaľto s krikom hrôzy.”

Vtedy si nikto nevedel predstaviť, aké prorocké boli jej slová, pretože o päť rokov neskôr sa kormidla druhého dielu “Doctora Strangea” ujal Sam Raimi, majster hrôzy a čarodejník napätia. Raimimu nie sú filmy o superhrdinoch cudzie. V roku 1990 režíroval a produkoval film „Darkman” a pôvodnú trilógiu „Spider-Man”. Čo ho teda privádza späť k superhrdinskému žánru takmer po 15 rokoch?

„Keď Kevin Feige oznámil, že chce do Doctora Strangea vniesť trochu hororového prvku, bolo to pre mňa zaujímavé. Horor a napätie boli pre mňa vždy zábavné aspekty filmovej tvorby. Jedným z dôvodov, prečo ma Doctor Strange ako postava zaujal, je, že je to kúzelník. Keď som vyrastal, robil som kúzelníka na detských oslavách a svadbách. Veľmi ma bavilo vytvárať ilúzie. Superhrdina, ktorý je iluzionista a kúzelník, ma mimoriadne zaujíma.” vysvetľuje Raimi.

V hlavných úlohách filmu Doctor Strange v Mnohovesmíre šialenstva sa predstavia Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Xochitl Gomez, Sheila Atim, Adam Hugill a Rachel McAdams.

NEZLOMNÁ

Animovaná rozprávka, Francúzsko 92 minút. Georgia Nolanová mala odmalička jeden jediný sen – stať sa požiarničkou ako jej otec. Žiaľ v New Yorku v roku 1932 ženy toto povolanie nesmeli vykonávať. Keď mestskí hasiči začnú jeden po druhom miznúť pri záhadných požiaroch, ktoré zničili divadlá na Broadway,  Georgia si uvedomí, že to je jej šanca.

Prezlečie sa za chalana, nalepí si fúzy a pod menom Joe sa prihlási do skupiny dobrovoľných hasičov, ktorá ma za úlohu zastaviť tajomného podpaľača. Georgia nesmie za nijakých okolností prezradiť svoju pravú identitu, pretože by to mohlo ohroziť celú túto nebezpečnú misiu, ktorej navyše velí jej otec.

LÁSKA HORY PRENÁŠA aj na Deň matiek v nedeľu 8. mája o 17:30

Romantická komédia, Slovensko 90 minút.  Alexin svadobný deň sa rúca priamo pred jej očami. Jej neurotická matka kontroluje každý jej krok, paranoidný otčim odhaľuje záhadný zločin a biologický otec, bohémsky majiteľ tatranského hotela, v ktorom sa svadba koná, je zodpovedný za nezvestného ženícha.

Chaos v horskom hoteli využíva sympatický inštruktor lyžovania, ktorý sa za pomoci hotelovej hostky Kláry púšťa do dobrodružnej prípravy toho najkrajšieho rande.

Špeciálne premietanie novej slovenskej romantickej komédie Láska hory prenáša bude aj pri príležitosti nedeľného Dňa matiek. Tešiť sa môžete na darček od bystrického Cinemaxu v podobe welcome drinku.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné