Do bystrickej Auly SZU zavíta úspešná divadelná komédia LORD NORTON A SLUHA JAMES (po 20 rokoch…)

KULTÚRA
0 /

Po veľmi úspešnom marcovom predstavení Ale, ale pani plukovníková prichádza do Banskej Bystrice ďalšia skvelá komédia Lord Norton a sluha James.  Herci Juraj Kemka a Jozef Vajda ako Lord Norton a sluha James vás 26. júna 2023 o 19:00 hod. v Aule SZU pobavia brilantným humorom.

Lord Norton a sluha James v Banskej Bystrici

Umelecká agentúra LECA po rokoch vsadila na kultový titul z pera Jána Snopka – LORD NORTON A SLUHA JAMES. S poctou pristúpili k obnove a znovuzrodeniu tejto legendárnej komédie. Príďte sa príjemne pobaviť na inteligentnom a brilantnom humore plnom komických a nečakaných zvratov.

Juraj Kemka a Jozef Vajda

Juraj Kemka a Jozef Vajda

Herecké legendy Stano Dančiak a Marián Zednikovič v 90. rokoch postavili latku dobrej zábavy vysoko a stali sa nezabudnuteľnými v úlohách lorda Nortona a jeho verného sluhu Jamesa.

Obnovená premiéra sa konala v júni 2018 a odvtedy si táto legendárna komédia s novým obsadením a v novom šate získava aj dnešnú, novú generáciu divákov na doteraz viac než 100 úspešne odohraných reprízach v Bratislave a hosťovaním po Slovensku.

V novom predstavení LORD NORTON A SLUHA JAMES si môžete vychutnať nezameniteľný humor, veselé a netradičné príhody v skvelom hereckom obsadení: Juraj Kemka v úlohe lorda Nortona a Jozef Vajda ako jeho verný sluha James.

Vstupenky v predaji online: Lord Norton a sluha James, 26. júna v Aule SZU v Banskej Bystrici.

Čo sa po dvadsiatich rokoch zmenilo?

V službách lorda Nortona v priebehu dvoch desaťročí James zostarol. Keby len to! Skončil dokonca v psychiatrickom ústave. Ale nechce sa zmieriť s tým, že lord Norton sa medzičasom pominul. Nového parťáka nájde v ošetrovateľovi, ktorý je kvôli svojmu pacientovi ochotný urobiť čokoľvek.

Aj hrať jeho bývalého svojrázneho pána. Fantázia chovanca psychiatrického ústavu a jeho ošetrovateľa je bezbrehá. Text predlohy sa neustále aktualizuje, posúva, tvorivý tím spoločne stále vkladá nové a nové gagy.

Lordovi Nortonovi a sluhovi Jamesovi tlieska publikum na domovskej scéne v bratislavskom Štúdiu L+S a všade tam, kde zavítajú.

Ak sa chcete príjemne pobaviť na inteligentnom a brilantnom humore plnom komických a nečakaných zvratov, príďte sa pozrieť na herecký koncert skvelých hercov Juraja Kemku a Jozefa Vajdu a stráviť tak večer, na ktorý budete s úsmevom dlho spomínať.

Zdroj: LECA, Foto: ilustračné z predstavenia