Do Banskej Bystrice prichádza strhujúca QUEEN SHOW – pocta legende

KULTÚRA
0 /

V piatok 26. mája 2023 o 19:00 hod. zažije Športová hala Štiavničky v Banskej Bystrici  jedinečnú hudobno – tanečnú show venovaná pocte legendárnemu spevákovi Freddiemu Mercurymu a skupine Queen. Účinkujú špičkoví muzikáloví umelci ako Patrik Vyskočil, Ján Slezák, Dárius Koči a ďalší.

Patrik Vyskočil sa po úspešných režijných počinoch (Cyrano z predmestia, The Bodyguard) rozhodol spolu s kolegami a kamarátmi z divadla Nová scéna vytvoriť projekt Idoly. Ide o sériu koncertov s benefičnou myšlienkou venovaných hudobným legendám, ktoré ich nejakým spôsobom ovplyvnili, inšpirovali.

Patrik Vyskočil

Patrik Vyskočil

Osemnásť najznámejších hitov slávnej britskej skupiny Queen budú spolu na javisku interpretovať špičky slovenskej muzikálovej scény, ktorými sú okrem spomínaných umelcov  Patrika Vyskočila, Jána Slezáka a Dáriusa Kočiho aj Natália Kóšová, Lenka Machciníková, Michal Candrák, Michaela Trokanová, Monika Drgáňová či Lukáš Pišta.

Sekundovať im budú profesionálni tanečníci pôsobiaci u nás aj v zahraničí.

Diváci budú mať možnosť počuť a vidieť originálne úpravy najväčších hitov skupiny Queen, efektívne choreografie rôznych tanečných žánrov v prevedení mladých muzikálových tanečníkov.

A samozrejme pútavú lightshow s efektným scénickým vizuálom, ktorý dopĺňajú zábery zo živých vystúpení skupiny QUEEN na LED obrazovke. Bude to skutočná show, ktorú sa oplatí vidieť.

Queen show bude mať okrem zábavného aj edukatívny charakter, nakoľko bude svojou jednoduchou dejovou línou, interakciou hercov s divákmi a dokrútkami zo zákulisia a koncertov skupiny Queen, mapovať súkromný a profesný život Freddieho Mercuryho.

Lístky Queen show – pocta legende v Banskej Bystrici  sú v predpredaji na https://www.ticketportal.sk/event/Queen-show-pocta-legende.

Autor: (tom), Zdroj:   , Foto: Queen show a archív