,,Destilátbusom“ za jedinečnými chuťami regionálnych Saber destilátov

Tip na výlet
0 /

Každý druhý piatok, počas letných mesiacov júl a august, sa opäť môžu držitelia Horehronie Card tešiť na nezabudnuteľnú jazdu destilátbusom priamo z ubytovacích zariadení, za krásami nízkotatranskej panorámy nad Breznom, no hlavne za jedinečnými chuťami breznianskych destilátov zo SABER Distillery.

Destilátbus svoju jazdu začne podľa platného grafikonu zo zastávky pri Hoteli Partizán o 18:30 hod., odkiaľ postupne zozbiera zaregistrovaných turistov z ostatných ubytovacích zariadení situovaných v rekreačnej oblasti Tále, obec Bystrá a Mýto pod Ďumbierom, a nakoniec z mesta Brezno. Predpokladaný odchod zo SABER Distillery je po 21:00 hod.  Grafikon cesty nájdete na https://www.horehronie.sk/aktivity/podujatia/aktualne-podujatia/podujatia/destilatbus.

Jeho cieľovou zastávkou sú Lúčky, z ktorých turisti budú musieť prekonať poslednú časť k destilérke, so vzdialenosťou do jedného kilometra, ,,po vlastných“, avšak s očarujúcimi a dych berúcimi výhľadmi na celé mesto i končiare Nízkych Tatier.

,,V degustačnej miestnosti bude pripravený pre všetkých návštevníkov zaujímavý program, ktorý bude pozostávať z odborného výkladu k degustovaným destilátom, zo samotnej ochutnávky až deviatich druhov regionálnych Saber destilátov spolu s možnosťou ich nákupu s 15% zľavou, ako aj voľná zábava či pochutnanie si na údeninových a mäsových špecialitách.“

hovorí Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

,,Registrácia na výlet destilátbusom je nutná min. 24 hodín vopred, a to na stránke www.horehronie.sk, na ktorej záujemcovia rovnako nájdu všetky bližšie informácie o výlete. Tiež pripomíname, že výlet je možný len pre osoby staršie ako 18 rokov a držiteľov Horehronie Card,“ 

dodáva destinačná manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE Mgr. Kristína Šajgalíková.

Najbližšie termíny sú: 16.7., 30.7., 13.8, 27.8. a 3.9. 2021

Program od 18:30 – 22:00:

– výklad k degustovaným destilátom
– degustácia 9 druhov destilátov
– voľná zábava
– možnosť nákupu destilátov s 15% zľavou

Cena degustácie je 20 eur / osoba.  Zahŕňa ochutnávku 9 druhov destilátov + výber údenín a mäsovýh špecialít z vlastnej produkcie  Výlet je možný len pre osoby staršie ako 18 rokov a držiteľov Horehronie Card, ktorú si môžete zakúpiť na https://card.horehronie.sk/. Kapacita Destilátbusu je obmedzená, preto je nutná jeho rezervácia min. 24 hodín vopred.  Sledujte: https://www.facebook.com/events/342457277466491?ref=newsfeed.

Zdroj: Tím Región Horehronie, Foto: ilustračné