Čučoriedkový deň v Telgárte

Tip na výlet
0 /

V sobotu 10. augusta 2019 bude horehronská obec Telgárt žiť čučoriedkami. Koná sa tu už 7. Čučoriedkový deň.

Siedmy Čučoriedkový deň

Čučoriedky nám chutia čerstvé, práve nazbierané alebo upravené v rôznych podobách, napríklad v upečenom koláči. Okrem toho, že uspokojujú naše chuťové poháriky, majú blahodarný účinok na naše zdravie.

Vysokým obsahom vitamínu C a ďalších látok posilňujú náš imunitný systém, čistia krv, majú protizápalové účinky, odbúravajú stres, zlepšujú pamäť a zrak. To všetko sa dozviete na Čučoriedkovom dni.

Pred Kultúrnym domom v Telgárte sa už o 10:30 hod.  začína súťaž o najchutnejšiu čučoriedkovú dobrotu pod holým nebom. Súťažiacich a návštevníkov poteší Ľudová hudba Jána Maka a otvoria sa aj tvorivé dielne pre deti.

Záujemcovia si budú môcť pozrieť a vyskúšať tradičné remeslá, ako sú napríklad paličkovanie, strihanie oviec alebo vyrezávanie z dreva. Vystúpi aj ženská spevácka skupina Trnki z Banskej Bystrice.

Súčasťou podujatia je trh s lokálnymi výrobkami, ukážka remesiel či predaj čučoriedkových dobrôt. Popoludní pred druhou je naplánované vyhlásenie výsledkov súťaže a udelenie cien, potom bude vyhrávať do spevu i tanca ĽH Jána Maka. Turisti si môžu vyjsť na malú túru do okolia Telgártu.

Program

Návštevníci si budú môcť  kúpiť  miestne produkty na farmárskom trhu

Občerstvenie gulášom, kapustnicou, parenými buchtami a inými čučoriedkovými dobrotami.

Pre deti bude k dispozícii detský kútik

Programom Vás bude sprevádzať Ľudová hudba Jána Maka

Vystúpi ženská spevácka skupina Trnki

Počas celého dňa budete mať možnosť sledovať remeselníkov pri ich práci

Výťažok z podujatia poputuje na podporu Domova Sociálnych služieb v Pohorelskej Maši.

Autor: (dem) , Foto: obec Telgárt a ilustračné FB