Bystrický festival The Legits Blast opäť expanduje do Prahy

KULTÚRA
0 /

Už po tretíkrát bude Praha plná najlepších svetových tanečníkov, ktorí prichádzajú do našich končín za pouličnou kultúrou. Je obrovskou cťou, že akcia takýchto rozmerov, ako The Legits Blast Festival, sa koná práve v centrálnej Európe.

Zimná edícia festivalu bude 8. – 10. marca v Prahe

Podujatie je rešpektované umelcami a vyhľadávané fanúšikmi z celého sveta. Zárukou kvality nie je len 10 – ročná tradícia, ale hlavne dôvera legiend, ktoré stáli pri zrode samotného Hip Hopu.

„Sny, túžby a vášne sú meradlom, ktoré určujú naše životné kroky. Veríme, že práve tí, ktorí zasvätia život svojej vášni, sú schopní dosiahnuť úspech, posúvať hranice, inšpirovať a meniť svet k lepšiemu,“

hovoria organizátori bystrického festivalu The Legits Blast, ktorý sa koná v lete už tradične v Banskej Bystrici.

The-Legits-Blast-Winter-2018©Hahny7

Jeho zimná edícia v Prahe bude zasvätená hlavne breaking-u, v komunite známemu ako bboying, jednému zo 4 hlavných elementov HipHopu. Počas druhého marcového víkendu uvidíte v pražskom klube Tresor tanečné bitky rôznych zaujímavých formátov. Dozviete sa napríklad, kto bude prvým finalistom najprestížnejšej medzinárodnej bboy sútaže Undisputed 2019.

Motiváciu načerpáte z výkonov tých najmladších v kategórii Kids do 15 rokov, no špeciálna pozornosť bude venovaná tiež breakovému elementu Footwork, ktorý je špecifický komplikovanými variáciami na zemi. Pre divákov častokrát najzaujímavejší koncept Rep Your Crew, ktorý opäť spojí tanečníkov, aby v čo najlepšom svetle odprezentovali svoju crew. Pozrite si ako sa páčilo v Prahe minuloročným víťazom:

https://www.redbull.com/cz-cs/videos/video-bboy-tanec-bc-one-all-stars-praha

O náročné rozhodnutia o víťazoch sa postará skúsená medzinárodná porota v zložení Wicket (USA), Poe One (USA) a Focus (FIN). Od tohto porotcovského tria spolu s Victorom z USA, reprezentujúcim Red Bull BC One All Stars, môžete navyše očakávať 8. marca workshopy, ktoré sa uskutočnia v BDS Academy. Počas víkendu sa môžete tešiť aj na 3 partiespowered by Jägermeister, na ktorých zahrajú renomovaní DJ-i – DJ Lean Rock, DJ Fleg, DJ Felix, DJ Scream a DJ Jasty. Čestnými hosťami festivalu sú chalani z legendárnej crew The Squadron. Ich výkony uvidíte tiež v battloch, pretože sú pozvaní ako reprezentanti Ameriky.

The-Legits-Blast-Winter-2018©Kkozi461

Určite ste si všimli, že sme veľakrát spomenuli slovo “medzinárodný”. Je to preto, lebo The Legits Blast je festival, za ktorým každoročne prichádzajú návštevníci z viac ako 70 krajín celého sveta. V dnešnej dobe je veľmi vzácne vidieť, ako sa na jednom mieste spojí toľko rôznych kultúr, náboženstiev a názorov.

Bez akéhokoľvek konfliktu prichádzajú za jediným účelom – zabaviť sa. Niekto cestuje do Prahy za týmto zážitkom viac ako 3 dni, my to máme hneď na dosah ruky. Príďte to preto zažiť na vlastnej koži, čaká na Vás hudba, tanec, párty, umenie, kultúra a hlavne nezameniteľná zábava. Vidíme sa 8. – 10. marca 2019 v Prahe na The Legits Blast Festivale Winter Edition.

TLB_WINTER_2019_FULL_INSTAGRAM

Takto vyzerala atmosféru na vlaňajšom ročníku:

Viac informácií a lístky nájdete na www.tlb.sk.

The Legits Blast

Hudba, tanec a životný štýl – to všetko reprezentuje The Legits Blast – festival, ktorý nadviazal na úspešný projekt Outbreak Europe v Banskej Bystrici. Svojím spôsobom tak funguje už od roku 2010 a stále ide hore. Umelci z viac ako 70. krajín sveta, ktorí ho každoročne navštevujú, hovoria za všetko.

The-Legits-Blast-Winter-2018©Kkozi187

Vlani sa hlavná časť akcie prvýkrát uskutočnila na plážovom kúpalisku Aqualand Banská Bystrica, kým dovtedy to bola bystrická Europa s Ministry of Fun. Návštevníci si užili street shows, street ball, tanečné/breakové battles a workshopy, relax a oddych, párty, graffiti, maliarske a fotografické expozície, koncerty slovenských a zahraničných interpretov, premietanie a diskusie na rôzne témy a ďalšie festivalové formáty.

Tohtoročná letná časť  festivalu The Legits Blast sa uskutoční v dňoch 20. – 29. Jjúla 2019 v Krakowe a Banskej Bystrici. Všetky podstatné info nájdete na stránke www.thelegitsblast.com.

The-Legits-Blast-Winter-2018©Kkozi164

 

Zdroj: Michal Roháč a (tom), Foto: The Legits Blast