Bystrické Mammacentrum sv. Agáty už funguje v štandardnom režime

Zdravie
0 /

Od pondelka 11. mája Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici opäť robí už aj plánované chirurgické výkony (nerakovinové nádorové ochorenia a rekonštrukčné operácie na prsníku) v štandardnom režime. Preventívne prehliadky a preventívne diagnostické výkony (mamografia, sonografia, odber bioptických vzoriek) sa už takisto vykonávajú.

Mammacentrum sv. Agáty poskytuje zdravotnú starostlivosť pre pacientky s onkologickým ochorením prsníka. V štandardnom režime sa vykonávajú, rovnako ako aj počas uplynulých týždňov, onkochirurgické zákroky pre rakovinové ochorenie prsníka, takisto chemoterapie.

Na pracovisku naďalej platí zákaz návštev. Rovnako platí zákaz vstupu do nemocnice pre sprevádzajúcu osobu pacientky.

„Pacienti majú vstup do nemocnice povolený len s rúškom či šatkou, ktorá zakrýva ústa a nos. Pri vstupe zdravotníci edukujú pacientov a upozorňujú ich na potrebu dezinfekcie rúk. Rovnako sa pýtajú na zdravotný stav a v prípade podozrenia na respiračné ochorenie merajú teplotu,“

upozorňuje Jana Fedáková z ProCare a Svet zdravia.

V prípade, že majú pacienti podozrenie na infekciu koronavírusom a majú v Mammacentre sv. Agáty svojho všeobecného lekára, môžu ho kontaktovať na čísle +421 48 4204 952.

Zdroj: Pro Care a Svet zdravia, Foto: ilustračné