Bystrická kapela Sto Múch pripravuje nový album, pomôžte im s názvom

KULTÚRA
1 /

Banskobystrická neprehliadnuteľná kapela Sto Múch má hneď niekoľko noviniek. Nedávno sa po štyroch rokoch do kapely vrátili Lucia ŽiakováMaca Cmorejová. Zatiaľ čo krásky rodili, kojili, vychovávali, mužská časť kapely spokojne hrala ďalej.

Pred rokom a pol spoločne absolvovali jeden luxusný večierok, na ktorom uprosili šéfa skupiny Juraja Haška, aby ich vzal späť. Momentálne sú hudobníci v štúdiu a nahrávajú svoju štvrtú platňu.  Všetky pesničky na novinke budú o láske.

„Chceme ho vydať do mája. Album sa mieša, robíme na obale, máme už všetko naspievané a nahrané. Zatiaľ nemáme uzavretý názov. Predvčerom sme mali spoločné hlasovanie v kapele a nevieme sa dohodnúť,“

priznáva speváčka Lucia Žiaková.

Sto múch_Lucia a Maca

Kapela sa najbližšie predstaví v sobotu 9. marca v prešovskom sklade hudby Stromoradie a pozýva tam fanúšikov aj z jedného praktického dôvodu:

„Ak by mal niekto nápad na nejaký super názov albumu, nech za nami príde po koncerte a povie nám ho.“

To môžu urobiť aj bystrickí fanúšikovia Sto múch a poslať svoje návrhy názvu nového albumu aj na FB kapely https://www.facebook.com/stomuch/.

Muchy nehrávali v Prešove veľa koncertov. Vždy sa v metropole Šariša ukázali spoločne s Chiki Liki Tu-A:

„Hneď ako som videla, že je Stromoradie otvorené, napísala som Martinovi Višňovskému, že sa chceme prísť pozrieť a ideálne aj zahrať.“

A tak sa návštevníci môžu tešiť na staré veci, obľúbené hity, ale hlavne aj ochutnávky z nových piesní, ktoré už túto jar vyjdú na novom albume. V kapele je skvelá energia aj po rokoch a radosť z tvorby a hrania aj v roku 2019 potvrdzuje speváčka Lucia Žiaková:

„Máme novú predstavovačku, ktorá sa volá Urobme si kapelu, na túto sa vždy teším, mám ju veľmi rada. A z pripravovaného albumu zahráme napríklad skladbu Insomnia, čiže romantickú baladu o tom, ako nemôžeš zaspať.“

49064922_10161353754185235_8430746495371706368_n

 

Zdroj: Edo Kopček, Foto: FB Sto Múch