Benefičný koncert akordeónového virtuóza Michala Červienku pre Detskú fakultnú nemocnicu

KULTÚRA
0 /

Populárny akordeónový virtuóz Michal Červienka pripravuje v poradí už 11. benefičný koncert, ktorý sa uskutoční 20. novembra 2019 o 18:30 hod. v bystrickom Robotníckom dome. Bude mať názov Michal Červienka a jeho hostia „Na ľudovú nôtu“.

Návštevníci sa môžu tešiť na ľudový temperament. Spolu s Michalom Červienkom vystúpi talentovaná ľudová speváčka Sára Varšová, cimbalový virtuóz Martin Budinský a trio Krajka. Výťažok z charitatívneho koncertu pôjde aj tento rok na pomoc chorým deťom zo Základnej školy pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.

Michal Červienka o novembrovom koncerte povedal:

„Organizačná partia sa každý rok rozrastá, v jednote je totiž sila. Tento rok som sa rozhodol zmeniť žáner. Na ľudovú nôtu. Odznejú nádherné úpravy môjho rodáka z Heľpy Dezidera Harvana a virtuózne parafrázy Victora Vlasova. Vystúpi so mnou trojnásobná zlatá slávica Sára Varšová, ktorá zaspieva piesne z Horehronia. Martin Budinský – fenomenálny cimbalový virtuóz zahrá so svoju kapelou. Celé to obohatí a umocní dievčenské trio Krajka z Trenčína, ktoré sa predstaví s nádherným trojhlasom v úpravách legendárneho Štefana Molotu.“

Robotnícky dom teda bude patriť folklóru. Koncert sľubuje nádherný kultúrny večer. Navyše návštevníci môžu mať z neho dobrý pocit aj preto, že pomôžu chorým deťom.  Michal Červienka to potvrdzuje slovami:

„Aj tento rok pôjde výťažok z benefičného koncertu na Základnú školu pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Osvedčilo sa nám to a chorým deťom radi pomôžeme opäť. Neskutočne sa na koncert teším a všetkých srdečne pozývam.“

Lístky na koncert Michal Červienka a jeho hostia “Na ľudovú nôtu“ sa dajú zakúpiť v Informačnom centre Banská Bystrica na Námestí SNP 1.

Autor: (dem), Foto: Dušan Hein a ilustračné