Banskú Bystricu rozozvučia francúzske piesne na (Medzi)národnom finále speváckej súťaže Spievam po francúzsky

KULTÚRA
4 /

Aj tento rok sa chystá (Medzi)národné finále speváckej súťaže Spievam po francúzsky. Na scéne sa v piatok 26. mája 2023 v Banskej Bystrici okrem talentov zo Slovenska ukážu aj českí a poľskí speváci.

V troch kategóriách sa predstavia speváci do 14 rokov, 15 – 17 rokov a starší ako 18 rokov. Netreba zabudnúť na skvelých hudobníkov, ktorí ich na pódiu budú sprevádzať. Súťaž neprináša len kopec frankofónnej hudby, ale aj skvelé občerstvenie v podobe francúzskych palaciniek.

Ako vyzerá Spievam po francúzsky? Tu si môžete pozrieť video z minulého ročníka:

Pár slov sme prehodili aj s prezidentom Alliance Française Banská Bystrica Tomášom Mártonom, ktorý si pochvaľuje ďalšie spolupráce v rámci súťaže:

Sme veľmi radi, že môžeme privítať aj našich českých a poľských susedov v sále Robotníckeho domu. Tieto priestory a naša spolupráca sa ukázala už viackrát ako vynikajúca. Skvelá nálada po súťaži nekončí a zábava bude pokračovať na After Finále v Jazz Klube U Francúza, na ktorého atmosféru sa už veľmi tešíme.” 

Tomáš Márton

Tomáš Márton

Thomas Laurent, riaditeľ Alliance Française BB, ktorá podujatie organizuje, hovorí, že sa súťaže už nevie dočkať:

Finále sa zúčastnia aj niektorí finalisti z minulého ročníka, v semifinále sa však pred nimi umiestnili aj nové mená, takže som veľmi zvedavý na úroveň finálnych výkonov. Aj súťaž Spievam po francúzsky sa stretla s ťažkosťami počas pandémie, a takisto sme sa nevyhli inflácií a zdražovaniu cien energií. Avšak sme veľmi radi, že sme nemuseli vynechať ani jeden ročník a čoskoro sa znovu stretneme v čarovnej atmosfére! Netreba pritom zabudnúť na zásluhy Francúzskeho Inštitútu, Alliance Française Košice a Francúzskeho veľvyslanectva na Slovensku pri pomoci s organizáciou súťaže.”

Thomas Laurent

Thomas Laurent

Ak vás tieto informácie zaujali, neváhajte sa tiež prísť pozrieť 26.5.2023 o 15:00 do Robotníckeho domu. Chutných palaciniek a kvalitnej hudby s francúzskym spevom bude zaručene dostatok.

Autor: (tom), Foto: Alliance Française