Banskobystrický Medzinárodný deň detí bude vo štvrtok v Parku pod Pamätníkom SNP

KULTÚRA
1 /

Mesto Banská Bystrica už tradične pri príležitosti MDD pripravuje zaujímavý program pre deti. Bystrické oslavy Medzinárodného dňa detí  budú vo štvrtok 1. júna 2023 od 16:00 – 19:30 hod. v Parku pod Pamätníkom SNP.

V samotnom programe od štvrtej popoludní na parkovej ploche nebudú chýbať rôzne hry a súťaže pre deti, tvorivé dielne, športové súťaže, ukážky práce hasičov a mestských policajtov, záchranárov z Červeného kríža, historický tábor, vystúpenia sokoliarov, ukážky výcviku psov a svoje umenie predvedú aj leteckí modelári.

Na hlavnom pódiu deti zo ZUŠ Jána Cikkera od 16:30 hod. predvedú svoj tanečný program. O 17:00 hod. to bude klasický príbeh slovenskej rozprávky Pavla Dobšinského O troch grošoch v podaní Divadla Oskar.

Príjemným vyvrcholením bystrického MDD bude vystúpenie hip-hopovej hviezdy Simi. Speváčka a Raperka Simona Hegerová alias Sima nedávno dosiahla celosvetový úspech. V rámci projektu Equal od streamingovej služby Spotify sa dostala až na preslávenú „križovatku“ Times Square v New Yorku ako najpočúvanejšia ženská interpretka na Slovensku.

Užite si v dobrej nálade so svojimi deťmi ich sviatok v Parku pod Pamätníkom SNP. Občerstvenie je zabezpečené, tak už nech len vyjde počasie.

Ešte jedna správa pre bystrické deti a ich rodičov. Na Hronskom predmestí fungujú aj kolotoče, ktoré sú v prevádzke od 14:00 – 20:00 hod. a zostanú tu až do 11. júna 2023.

Autor: (tom) , Foto: ilustračné