Banskobystrický maratón sa presúva na október

ŠPORT
1 /

Koronavírus nám vstúpil do každodenného života, zásadne mení naše zvyklosti, presúva či ruší množstvo kultúrnych, spoločenských a športových podujatí. Týka sa to aj tohtoročného Banskobystrického maratónu, ktorý sa pôvodne mal uskutočniť 6. júna 2020.

Hlavní organizátori Peter Fabok a Miroslav Štrba sa obracajú na všetkých, ktorí sa chystajú na Banskobystrický maratón, otvoreným listom:

Milí bežci, dobrovoľníci, partneri a podporovatelia – priatelia, aj v náročnej epidemiologickej situácii na Slovensku a v celej Európe, nezabúdame na to, že naše podujatia robíme predovšetkým pre vás.

Vždy je primárnym cieľom, aby ste si účasť na ktorýchkoľvek pretekoch užili a všetky okolnosti priali nášmu spoločnému pozitívnemu zážitku. Tieto podmienky momentálne nevieme garantovať a aj preto, rovnako ako mnohí z vás, stojíme dnes pred ťažkými rozhodnutiami. Ich výsledkom je zmena termínu Banskobystrického maratónu.

Pôvodný termín 6. jún nezaručuje dostatočné externé podmienky zlučiteľné s potrebnou kvalitnou prípravnou aktivitou na strane organizátora, ani vhodnosť realizovať masové športové podujatie s tisíckami účastníkov a divákov – najmä s ohľadom na bezpečnosť zdravia. K situácii pristupujeme zodpovedne ako organizátori aj ako ľudia.

S ohľadom na všetky nám známe okolnosti sme stanovili nový dátum konania Banskobystrického maratónu. Unikátny večerný maratón a jediný “Maratón podľa Teba” sa uskutoční v novom termíne 24. októbra 2020.

Vzhľadom k rozdielnemu času západu Slnka oproti júnovému obdobiu, budeme upravovať časy jednotlivých štartov tak, aby sme zachovali jedinečnosť večernej atmosféry a vyhli sa neskorým nočným hodinám. Všetky informácie nájdete v upravených propozíciách na www.marathonbb.com a postupne aj na sociálnych sieťach.

V súlade s presunom termínu z júna na október, predlžujeme možnosť registrácie za momentálne zľavnené štartovné do 31. 8. 2020. V prípade akýchkoľvek otázok, ohľadom nového dátumu alebo detailov k harmonogramu či registrácii, nám pokojne píšte na info@marathonbb.com, radi vám odpovieme.

Nový termín sme stanovili po konzultáciách s partnermi podujatia a v neochvejnej viere v ich aj vašu podporu a pochopenie. Banskobystrický maratón má svoje pevné miesto v bežeckom kalendári a urobíme všetko pre to, aby sa vám dôvera, ktorú do nás vkladáte, vrátila v podobe neopakovateľného zážitku.

 Aj napriek mimoriadnemu stavu pokračujeme v propagácii aktívneho životného štýlu a priaznivému vplyvu pohybu na život a zdravie. Posielame všetkým pozitívnu energiu. Srdce športovca bije v srdci Slovenska…

Zdroj: Peter Fabok a Miroslav Štrba, Foto: Marathon Banská Bystrica