V Banskej Bystrici bude Čurbes

KULTÚRA
0 /

Koncom apríla umelecká agentúra Events partner s. r. o. organizuje v meste pod Urpínom ľudovú zábavu so školou tanca nazvanú „Čurbes“.

Jeden z organizátorov Filip Urda k podujatiu pre náš portál uviedol:

„Názov Čurbes bol inšpirovaný šarišským nárečím a v preklade znamená „hlučná zábava“. Nakoľko máme radi folklór a v okolí Banskej Bystrice pôsobí mnoho folklórnych súborov, radi by sme organizovali pravidelnú a jedinečnú ľudovú zábavu spojenú so školou tanca a vystúpeniami známych iterpretov a tanečníkov.“

Škola tanca bude nie len pre folkloristov, ale aj pre začiatočníkov, ktorí sa budú chcieť naučiť základy ľudového tanca. Samozrejme, po školách tanca bude nasledovať voľná zábava pri ľudovej hudbe, kde si návštevník bude môcť výborne zatancovať alebo si rozkázať svoju obľúbenú pieseň.

Čurbes plagat

Do programu Čurbesu sa organizátorom podarilo pozvať zvučné mená. O školu tanca sa teda postarajú Marek Sabol a Júlia Leškaničová z tanečnej skupiny Bardfa. Do tanca bude hrať výborná ľudová hudba Kamaráti moji pod vedením Radka Ţolka.

A ešte to najdôležitejšie. Podujatie sa uskutoční v piatok 26. apríla 2019 o 20:00 hod. v sále Misijného domu v Banskej Bystrici. Vstupné je 5 € (Welcome drink je v cene). Dobrú zábavu priatelia!

 

Zdroj: Filip Urda, Foto: ilustračné FB