Banská Bystrica uvidí divadelnú komédiu LORD NORTON A SLUHA JAMES (po 20 rokoch…) + súťaž o lístky

KULTÚRA
0 /

Do Banskej Bystrice prichádza skvelá komédia Lord Norton a sluha James.  Herci Juraj Kemka a Jozef Vajda ako Lord Norton a sluha James vás 26. júna 2023 o 19:00 hod. v Aule SZU pobavia svojím brilantným humorom.

Lord Norton a sluha James

Umelecká agentúra LECA po rokoch uvedie kultový titul z pera Jána Snopka – LORD NORTON A SLUHA JAMES. Ide o obnovu a znovuzrodenie tejto legendárnej komédie. Príďte sa príjemne pobaviť na inteligentnom a brilantnom humore plnom komických a nečakaných zvratov.

Latku dobrej zábavy postavili vysoko herecké legendy Stano Dančiak a Marián Zednikovič v 90. Rokoch minulého storočia. Stali sa nezabudnuteľnými v úlohách lorda Nortona a jeho verného sluhu Jamesa.

Obnovená premiéra tejto divadelnej komédie sa konala v júni 2018 s novým obsadením. Legendárna hra opäť získava aj dnešnú generáciu divákov na doteraz viac než 100 úspešne odohraných reprízach v Bratislave a hosťovaním po Slovensku.

V novom predstavení LORD NORTON A SLUHA JAMES si môžete vychutnať nezameniteľný humor, veselé a netradičné príhody v skvelom hereckom obsadení: Juraj Kemka v úlohe lorda Nortona a Jozef Vajda ako jeho verný sluha James.

Vstupenky v predaji online: Lord Norton a sluha James, 26. júna v Aule SZU v Banskej Bystrici.

Zmeny po dvadsiatich rokoch

V službách lorda Nortona v priebehu dvoch desaťročí James zostarol. Skončil dokonca v psychiatrickom ústave. Ale nechce sa zmieriť s tým, že lord Norton sa medzičasom pominul. Nového parťáka nájde v ošetrovateľovi, ktorý je kvôli svojmu pacientovi ochotný urobiť čokoľvek.

Aj hrať jeho bývalého svojrázneho pána. Fantázia chovanca psychiatrického ústavu a jeho ošetrovateľa je bezbrehá. Text predlohy sa neustále aktualizuje, posúva, tvorivý tím spoločne stále vkladá nové a nové gagy.

Ak sa chcete príjemne pobaviť na inteligentnom a brilantnom humore plnom komických a nečakaných zvratov, príďte sa pozrieť na herecký koncert skvelých hercov Juraja Kemku a Jozefa Vajdu večer 26. júna 2023 do Auly SZU a stráviť tak večer, na ktorý budete s úsmevom dlho spomínať.

Súťaž o dve vstupenky na banskobystrické predstavenie Lord Norton a sluha James

Vážení fanúšikovia dobrého divadla. Vstupenky predstavenie „Lord Norton a sluha James“ 26. júna 2023 v Banskej Bystrici  môžete získať aj v našej malej súťaži. Do žrebovania o dvojicu lístkov zaradíme všetkých, ktorí nám do stredajšej polnoci 31. mája 2023 zašlú na mail  consulting.toman@gmail.com správnu odpoveď na otázku:

„Kedy sa konala obnovená premiéra komédie „Lord Norton a sluha James“?

K odpovedi nezabudnite pripojiť svoju spätnú adresu s telefónom, aby sme Vám v prípade vylosovania mohli odovzdať výhru. Ďakujeme za porozumenie.

Zdroj: (tom) a LECA, Foto: ilustračné z predstavenia