Banská Bystrica bude mať vlastné firemné hry

ŠPORT
0 /

hala1

Z manažérov tenisti, zo stavbárov futbalisti a z učiteľov volejbalisti. Takto nejako to bude vyzerať na prvom ročníku Bystrických firemných hier už v piatok 23. júna 2017.

Sily si zmerajú zamestnanci súkromných firiem z rôznych oblastí, ale aj vedenie mesta Banská Bystrica – Európskeho mesta športu 2017. Súťažiť budú v šiestich športoch: tenis, bedminton, futbal, volejbal, pingpong a streetball.

Po vzore Slovenských firemných hier má tak už aj Banská Bystrica svoje vlastné športové podujatie tohto druhu. Cieľ oboch je rovnaký.

„ Športové hry sú hlavne kultúrno – spoločenským podujatím, kde sa stretávajú zamestnanci z rôznych firiem.  Hoci v reálnom živote si môžu firmy konkurovať a mať napäté obchodné vzťahy, tu na také veci nie je priestor. Ide o zábavu, férovú súťaž a neformálne stretnutia či zoznámenia,“

hovorí Martin Labaš, konateľ z Baseline Sport Arény.

Práve v tomto športovom areáli sa firemné hry odohrajú, keďže súčasťou strediska sú tenisové kurty a ihriská na ďalšie súťažné disciplíny.

„Po celý deň bude o súťažiacich postarané. Na raňajky budú misy, na obed guláš v kotlíku a grilované špeciality, hry ukončíme spoločným večerným rautom. Mnohé priateľstvá, ktoré tu súťažiaci nadviažu, potom môžu využiť aj v pracovnej sfére, v obchode a v podnikaní,“

objasňuje spoluorganizátor podujatia Peter Vozár, konateľ spoločnosti VEGO MARKETING.

Do hier sa zapojí on aj jeho zamestnanci. Pravidlá dokonca povoľujú viac tímov z jednej firmy, zároveň však platí, že účasť na všetkých disciplínach nie je povinná. Každý šport sa bude hodnotiť najskôr samostatne, no v záverečnom celkovom hodnotení môžu firme pomôcť aj nešportoví zamestnanci. V malých, na kondičku nenáročných súťažiach ako sú biliard či šípky, sa bude dať nazbierať zopár bodov navyše.

Martin Turčan, druhý viceprimátor Banskej Bystrice, k tomuto projektu uviedol:

„Pamätám si deň, keď organizátori prišli za mnou s myšlienkou tejto športovej akcie. Našli sme hneď spoločnú reč a BFH sme podporili finančne, ale aj sa plánujeme zúčastniť a zašportovať si spoločne. Verím, že sa z tejto akcie podarí urobiť tradičné a každoročné športové podujatie, ktoré do srdca Slovenska rozhodne patrí.“

Viac informácií o Bystrických firemných športových hrách a o tom, ako sa môže prihlásiť aj Vaša firma získate na stránke http://www.bfh.sk/.

plagat firemne hry bb

 

 

Zdroj: mesto BB, Foto: Baseline Sport Aréna