Basketbalistky UMB neuspeli ani u nováčika v Košiciach + HLASY

0 /

V Košiciach nastúpili basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica na zápas skupiny o piate až ôsme miesto. Nováčik CBK náš tím vôbec nešetril. Prvých desať minút absolútne dominoval na palubovke a sfúkol ´sovičky´ 23:7. Druhá štvrtina bola vyrovnanejšia a domáce ju prehrali o tri body. Tretiu ale vyhrali o 7 bodov a aj tá posledná patrila Košičankám. Tie celkovo vyhrali pomerom 83:55.

V prvej štvrtine znižovala Bystričanka Matejčíková počiatočný stav z pohľadu domácich až v štvrtej minúte na 6:3. Následne CBK prevzalo taktovku duelu a zvýšilo na 23:3, hostky až 59 sekúnd pred prvou prestávkou premenili dva trestné hody Piperkovou na ktoré nadviazala Slavíková – 23:7 a v druhej štvrtine pokračovali Bystričanky v produktivite, pretože to znovu padlo Matejčíkovej a po trestných hodoch Vyšnej bolo 23:11. Lenže Košičanky sa chytili a vytvorili si postupne až 22 bodový náskok – 38:16. Po ňom sa opäť chytili na chvíľu kľúčové hráčky UMB a polčas teda skončil menším rozdielom – 40: 27.

Tretia štvrtina vyznela znovu v prospech domáceho družstva. Náskok narastal, pretože Košičankám vychádzala najmä streľba spoza veľkého oblúka, vývoj stretnutia si s prehľadom kontrolovali a do štvrtého dejstva išli s dvadsaťbodovým náskokom 62:42. V ňom sa už žiadna dráma nekonala. Univerzitné basketbalistky spod Urpína nedokázali skresať manko, naopak CBK nadviazalo na prvú štvrtinu a svoju dominanciu potvrdilo ešte ďalším navýšením na celkových a konečných 83:55.

CBK Košice – BK ŠK UMB Banská Bystrica 83:55 (23:7, 40:27, 62:42)

Štvrtiny: 23:7, 17:20, 22:15, 21:13. TH: 16/19 – 12/16. Trojky: 7/20 – 5/27. Fauly: 19 – 22. Rozhodovali: Karniš, Fanfara, Fáber. Diváci: 57.

CBK: Kašperanová 34, Lukačíková 16, Tomajková 11 /10 doskokov/, Nigutová 10, Krištofová 2 /10 ziskov/ (Zahornacká 6, Čatlošová a Škvareková po 2, Liashenko, Mrázová, Stollárová a Sunitrová po 0)

BK ŠK UMB: Háberová 15 /10 doskokov/, Matejčíková a Piperková po 13, Vyšná 6, Mrváňová 2 (Slavíková 5, Luptáková 1, Šimčíková, Villányiová a Benková po 0)

Trénerka UMB Andrea Izáková: „Vedeli sme, že bez pivotiek to bude ťažké, napriek tomu sme verili v lepší výsledok. Žiaľ dnes to bolo takmer celý čas bez obrany a o nezmyselných loptách v útoku, z čoho pramenili len straty. Gratulujem súperkám, využili všetky výhody domáceho prostredia, ale najmä naše nedostatky. Do odvety budeme musieť poriadne popracovať.“

Hráčka UMB Katarína Piperková: „Vedeli sme o čo ide v tomto zápase. Aj napriek tomu, že na zápas sme vycestovali bez pivotiek, chceli sme uhrať čo najlepší výsledok, keďže v tejto časti môže rozhodnúť každý jeden bod. Cely týždeň sme sa pripravovali na túto situáciu, že budeme hrať bez vysokých hráčok, bohužiaľ vôbec sa nám to nedarilo. Ešte k tomu sme boli malé hračky, tak my sme mali určovať tempo hry, čo však bolo úplne naopak a diktovali ho Košičanky. Kašperanová dnes premenila takmer všetko a vôbec sme ju nedokázali ubrániť. Verím, že do ďalších dôležitých zápasov pôjdeme s lepšou energiou a tento zápas nás nebude stať horšie umiestnenie do play-off.“

Najbližšie sa predstaví banskobystrické UMB opäť na palubovke súpera,  a to v sobotu 28. januára pod Tatranmi v Poprade.

Autor: (job), Foto: archívne