Tradičné zvyky stavania májov si zachovávajú v Sásovej. Na najväčšom banskobystrickom sídlisko ho postavia vo štvrtok 1.mája ho na zelenom priestranstve pod Starohorskou.
Všetkých občanov pozývajú organizátori a partneri – mesto, občianske združenie Náš domov Sásová, Saleziáni don Bosca, združenia Domka a Laura, Spoločenstvo a občianska rada Rudlová – Sásová v spolupráci s poslancami volebného obvodu č.7.
Dobrovoľníci postavia sásovský máj vo štvrtok 1.mája 2014 o 17:00 hod. na lúke pod Pikartom. Na tejto tradičnej akcii pod názvom „Máj zelený“ vystúpia ZAF Pohorelci, Detský folklórny súbor Matičiarik a Budzogáň s prekvapením.
Ak sa chcete na prvého mája príjemne zabaviť, v Sásovej máte jedinečnú možnosť. Akcia je určená pre všetkých malých i veľkých, Sásovčanov i Bystričanov.
Zdroj: OZ Náš domov Sásová


















