Napriek tomu, že v Banskej Bystrici už vládne jar, v Nízkych Tatrách sa ešte lyžuje. Žiaľ v piatok na Chopku došlo zrejme z nepozornosti k tragédii poľského snoubordistu.
Podľa informácií na webovej stránke Horskej záchrannej služby (HZS) dostali záchranári v piatok popoludní prostredníctvom tiesňovej linky 112 žiadosť o pomoc po zrážke snoubordistu s lyžiarom na južnej strane.
Snoubordista poľskej národnosti zostal po zrážke ležať v bezvedomí. Jeden z lyžiarov ho na svahu začal oživovať, po príchode privolaných záchranárov pokračovali v resuscitácii oni.
Na miesto nehody priletel aj vrtuľník Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Banskej Bystrice. Napriek rýchlemu zásahu záchranných zložiek a okamžitej pomoci sa však nepodarilo 41-ročnému mužovi pomôcť a zraneniam na mieste podľahol.
Horskí záchranári zabezpečili miesto nehody následne a privolali políciu s obhliadajúcim lekárom. Prípad nehody s tragickým následkom smrti Poliaka sa vyšetruje.
Zdroj: HZS