Poslanci schválili rekonštrukciu štyroch športových areálov

SPRÁVY
7 /

Predseda športovej komisie Vlastimil Plavucha (Smer-SD) tvrdí, že aj napriek nedostatku financií v mestskom rozpočte, na športové aktivity detí sa peniaze nájsť musia.

Na obnovu športového areálu na Okružnej ulici pôjde 20.000,-EurPo niekoľkých mesiacoch počas ktorých naše mesto fungovalo v rozpočtovom provizóriu, bol schválený rozpočet mesta na rok 2013. Poslanci však predtým, ako ho definitívne schválili, v ňom urobili niekoľko zmien.

Okrem vyčlenenia väčších prostriedkov na opravu miestnych komunikácií, navýšili aj rozpočtovú kapitolu určenú na rekonštrukciu detských ihrísk. To potešilo najmä rodičov s deťmi, ktorí dlhodobo upozorňujú na zanedbané detské ihriská a športové areály takmer v každej mestskej časti.

Pre poslancov bolo prekvapujúce, že primátorom navrhovaný rozpočet s takýmito výdavkami nepočíta a preto prostredníctvom ich pozmeňujúcich návrhov vyčlenili na rekonštrukciu detských ihrísk a športovísk sumu 70.000 eur.

Predseda športovej komisie a poslanec Vlastimil Plavucha (Smer-SD) je presvedčený, že bystrické deti si to zaslúžia: „Rozpočty samospráv sú dlhodobo poddimenzované, no aj napriek tomu sa snažíme každý rok na rekonštrukciu športovísk prostriedky v rozpočte vyčleniť. V minulom roku sme takto zrekonštruovali multifunkčné ihrisko na Rudohorskej ulici a vybudovali úplne nové ihrisko s umelou trávou v areáli ZŠ Ďumbierska. Podarilo sa nám zrekonštruovať aj niekoľko detských ihrísk.“

 

Napriek zložitej ekonomickej situácii zostáva zabezpečenie kvalitných športovísk pre bystrické deti jednou z priorít najsilnejšieho poslaneckého klubu v zastupiteľstve.  „S mojou štvorročnou dcérou, ktorá je mimoriadne aktívna, som navštívil asi každé ihrisko v našom meste a sám dobre viem, že nás čaká ešte veľa práce. Verím, že aj vďaka prostriedkom, ktoré sa nám podarilo vyčleniť v tohtoročnom rozpočte, obnovíme ďalšie ihriská,“ dodáva poslanec Plavucha.

Prostriedky, ktoré poslanci vyčlenili na obnovu ihrísk a športovísk budú použité na rekonštrukciu Multifunkčného ihriska na Okružnej ulici, detského ihriska pod Pamätníkom SNP a ihrísk na Starohorskej a Magurskej ulici. Okrem toho sa zrekonštruuje aj niekoľko menších detských ihrísk v rámci finančných prostriedkov určených pre drobné investičné akcie v jednotlivých volebných obvodoch.

Zdroj: Mária Krajčovičová