Banskobystrický primátor Peter Gogola, ktorý pred nástupom do funkcie robil hovoru v štátnom podniky Lesy SR, hľadá svojho tretieho hovorcu v konkurze.
Prvé dva roky robila primátorovi Petrovi Gogolovi hovorcu Monika Pastuchová, ktorá túto funkciu vykonávala aj za predchádzajúceho primátora Ivana Saktora. Po dvoch rokoch odišla k banskobystrickému županovi Vladimírovi Maňkovi a nahradil ju 22-ročný politický redaktor portálu bbonline.sk Filip Roháček, ktorý skončil po troch mesiacoch.
„Každý, kto čítal niektoré moje príspevky z posledných dvoch rokov vie, že som viaceré veci súčasnému vedeniu mesta vyčítal. O tom práca novinára je, ale ponúknutá možnosť priložiť ruku k dielu a nezostať len pri slovách, ma v tejto chvíli zlomila,” komentoval Roháček svoj nástup do funkcie hovorcu primátora k 1.januáru 2013.
„Už ako novinár pokrývajúci tému lokálnej politiky som videl určité nedostatky vo vedení mesta. Do funkcie som vstupoval s cieľom pokúsiť sa prispieť k zlepšeniu situácie. Tri mesiace v úrade a pri primátorovi mi dali jasný signál, že priestor na takúto prácu tu nie je. Som principiálny a zásadový človek, preto sa nemôžem postaviť za Petra Gogolu ako primátora tohto mesta,” vysvetľoval Roháček dôvody svojho odchodu z funkcie hovorcu primátora k 31.marcu 2013.
Tretieho hovorcu v poradí už primátor hľadá na konkurz. Pokiaľ máte záujem, toto sú podmienky:
Kvalifikačné predpoklady : VŠ I. stupňa odbor zameraný na masmediálnu komunikáciu
Jazykové požiadavky: výborná znalosť slovenčiny a štylistiky, aktívna znalosť angličtiny
Prax: v printových alebo elektronických médiách,
Iné požiadavky: mediálna komunikácia s verejnosťou a novinármi, rečové predpoklady, zvládanie stresu, prijímanie kritiky, prezentačné zručnosti, empatia, asertivita, osobnostný imidž, protokol a etiketa, organizačné schopnosti, samostatnosť a zodpovednosť,
Počítačové znalosti: MS Office-pokročilý, MS Outlook-pokročilý, Internet-pokročilý. Žiadosti je možné posielať do 12.apríla 2013. Viac informácií získate na www.banskabystrica.sk.
Styk s médiami má dočasne na starosti Barbora Winterová, ktorá zodpovedá za prípravu Radničných novín. Od 1.apríla nastala zmena aj na poste vedúcej kancelárie primátora. Po dvoch rokoch odišla Ing. Zuzana Šikulová. Nahradila ju Mgr. Marcela Kevešová, ktorá doposiaľ pracovala ako vedúca Informačného centra na historickej Radnici.
Zdroj: Bystricoviny.sk

















