Filmový festival „Expedičná kamera“ na Radnici

SPRÁVY
0 /

Mesto Banská Bystrica a Informačné centrum pozývajú Banskobystričanov na filmový festival na historickej Radnici. Uskutoční sa v stredu 14.decembra popoludní.

expedicna-kameraOd 16:00 do 22:00 hod. si budete môcť v Cikkerovej sieni pozrieť celovečerné pásmo outdoorových filmov. VSTUP JE VOĽNÝ. Spoluusporiadateľom je National Geographic Česko.

Program filmového festivalu od 16:00 hod. je nasledovný:

Sám v stene (Alone on the Wall) USA, 24 minút, réžia: Peter Mortimer/Nick Rosen
23-ročný Alex Honnold má vo svete free solo namierené veľmi vysoko. Pri lezení obrovských stien bez lana a s nulovou šancou na prežitie v prípade pádu, je Alex pokojný a neohrozený. Až pri najdôležitejším free solo výstupe stenou Half Domu pocíti Alex konečne čo znamená slovo „strach“. Víťazný snímok z filmových festivalov v mnohých krajinách.

Poslední lovci ČR, 51 minút, scenár a réžia: Steve Lichtag
Dramatický film o živote veľrybárov na indonézskom ostrove Lembata. Ako jedni z posledných na našej planéte lovia tradičným spôsobom nielen veľryby ale aj delfíny a manty. Vyzbrojení iba bambusovými harpúnami vyplávajú na more iba v drevených člnoch, no nie vždy sa vracajú z mora úspešne …

Uruca Brazília, 8 minút, réžia: Eric Grigorovski, animovaný film
Neobvyklý horolezecký animovaný film o pokuse vyliezť náročné cesty „Uruca“ v Rio de Janeiro.

Mazungu Veľká Británia, 20 minút, réžia: Phil Harwood
Päť mesiacov sám v kanoe a 4700 splavených kilometrov zdolal Phil Harwood pri svojej plavbe po africkej rieke Kongo. Podarí sa mu to, čo ešte nikomu inému pred ním?

Life Cycles Kanada, 47 minút, réžia Derek Frankowski/Ryan Gibb
Aj bicykel samotný má svoj vlastný život! Tento film rozpráva životný príbeh jedného takého bicykla. Nečakaným spôsobom natočený film, ktorý bikerské snímky posúva do úplne inej roviny. Výborný nápad a skvelá kamera na pozadí nádhernej krajiny.

Brahmaputra ČR, 29 minút, réžia: Ladislav Moulis
Skupina českých vodákov sa vypraví na jednu z najväčších svetových riek – Brahmaputru. Po zložitom vyjednávaní, sa im nakoniec podarí preniknúť až na začiatok zjazdu do oblasti, ktorá je pre bežných turistov úplne neprístupná a leží na hraniciach Indie a Tibetu. Nehoda v extrémne ťažkých perejách ich však skoro donúti prvojazd prerušiť a opustiť kaňon rieky. Tým sa však nevedomky dopustia priestupku a prenasleduje ich indická armáda. Teraz sa teda stretávajú s ďalšou otázkou – riskovať konflikt s armádou alebo radšej zostúpiť späť do kaňonu a pokračovať v nebezpečnom splave?

Gobi Desert Kanada, 4 minúty, réžia: Freride Entertainment
Profesionálni bikeri Cam McCaul a Darren Berrecloth sa tentoraz vypravia do púšte Gobi a v nádhernej krajine schádzajú piesočné duny, hľadajúc ďalšie možné i nemožné terény pre svoje šialené zjazdy na horských bicykloch.

V predvianočnom zhone si môžete v príjemnom prostredí historickej Radnici pokojným sledovaním zaujímavých cestopisných filmov oddýchnuť a užitočne stráviť stredajší večer.

filmovy-festival-na-radnici

Zdroj: Mesto BB