Prvého mája môžete zažiť Deň otvorených dverí na amfiteátri

ZAUJÍMAVOSŤ
1 /

Spoločnosť KOLOTOČE s.r.o. prevádzkujúca amfiteáter v spolupráci s O.Z. za! amfiteáter pozývajú Bystričanov v nedeľu 1. mája od 10:00 hod. na banskobystrický Amfiteáter Paľa Bielika. Bude sa tu konať nultý ročník podujatia DEŇ OTVORENÝCH BRÁN.

Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť na prvý blší trh na amfiteátri, prvé tohtoročné premietanie, pestrý program aj s detským kolotočom.

Deň otvorených brán (DOB) otvorí už tretiu sezónu kultúrnych a spoločenských podujatí na znovuobnovenom banskobystrickom amfiteátri. Podujatie však nie je otvorením len pre návštevníkov a návštevníčky, ale aj pre rôznorodé organizácie, inštitúcie, aktivity a nápady z Bystrice a okolia, ktoré budú spolutvoriť program a atmosféru DOB. Potenciál a možnosti amfiteátra siahajú za hranice kultúrnej inštitúcie – prečo ho nevnímať ako mestský park a verejný priestor?

V nedeľu 1. mája sa od 10:00 hod. na amfiteátri začne rozrastať prvý blší trh v tomto priestore. Deti sa budú môcť zapojiť do maľovania na tvár, užiť si jazdu na kolotoči či stretnúť sa s historickým šaškom Fjodorom.

Poobede okolo druhej sa tu už budú prezentovať sokoliari, ŠVK s bábkami a literárnym klubom či rôzne bystrické neziskové organizácie, ktoré ponúknu napr. hru v živom človeče. Od tretej sa bude dať zapojiť do jógy na amfiteátri, zúčastniť sa prehliadky historickej premietacej kabíny alebo si pozrieť vystúpenie bystrických parkouristov.

Nielen deti sa môžu tešiť na detskú inscenáciu „Na paši“ v podaní  Divadla z Pasáže o 17:00 hod. O 18:00 hod. odštartuje Občianska cykloiniciatíva spolu s primátorom Jánom Noskom kampaň „Do práce na bicykli 2016“.

Po šiestej bude nasledovať hudobný program s ľudovými piesňami od Kačurienok, školou tanca univerzitného FS Mladosť a zavŕši ho spevácky zbor Hron. Pred filmom sa o 20:30 hod. uskutoční krátka prezentácia o amfiteátri a na záver sa to bude česká klasika Postřižiny.

Program bude rôznorodý a pestrý pre všetky vekové skupiny, takže sa jednoznačne oplatí prísť na amfiteáter aj na celý deň. Samozrejme, nebude chýbať ani občerstvenie či cukrová vata. Čo sa týka celodenného blšieho trhu, stále je možné prihlásiť sa na apollo@kolotoce.sk alebo 0944 235 666 (p.Lániková).

Zdroj: Kolotoče, Foto: ilust.