Plavecký festival na Štiavničkách už o mesiac

Uncategorized
1 /

Z mesta pod Urpínom  sa do sveta rýchlo šíria dobré správy o rýchlom bazéne na Štiavničkách. Na svedomi to majú organizátori z Plaveckého oddielu KTV UMB Banská Bystrica, ktorým sa v minulom roku podaril naozaj husársky kúsok.

Pred rokom  mesto pod Urpínom privítalo takú elitnú spoločnosť, aká sa v slovenských bazénoch ešte nestretla. Na Slovensku sa dovtedy ešte nezišli dve olympijské víťazky – Holanďanky Ranomi Kromowidjojo a Marleen Veldhuis. Popri ďalších medailistoch a účastníkov z vrcholných svetových a európskych šampionátov sa predstavili aj reprezentanti Slovenska.

Tak tomu bude aj tohto roku v prvý novembrový víkend, keď kompletné vynovenie päťdesiatmetrového bazénu na Štiavničkách prináša ďalšiu šancu pokračovať v nastúpenom trende – uskutočniť plavecké preteky na špičkovej medzinárodnej úrovni. Krytá plaváreň na Štiavničkách oslávi svoje druhé narodeniny od jej celkovej rekonštrukcie naozaj exkluzívne.

V dňoch 3. a 4. novembra 2012 sa uskutočnia medzinárodné preteky „Banskobystrický pohár 2012“, ktoré sa organizátorom podarilo zaradiť do kalendára Európskej plaveckej federácie. Žiadosť na Medzinárodnú svetovú plaveckú federáciu /FINA/, aby toto podujatie zaradila ako kvalifikačné na Majstrovstvá sveta 2013 v Barcelone dostala taktiež zelenú.

Ako nás informoval riaditeľ podujatia Milan Záborský, organizátori zatiaľ evidujú prihlášky približne 200 pretekárov z 34 klubov z Anglicka, Bosny a Hercegoviny, Českej republiky, Litvy, Maďarska, Poľska, Rakúska, Rumunska, Slovenska, Srbska, Ukrajiny. Súťažiť sa bude v štyroch vekových kategóriách,. Hlavnú cenu podujatia „Banskobystrický pohár“ získajú pretekári, ktorí dosiahnu najvyššie bodové výkony podľa bodovacích tabuliek FINA. Okrem toho organizátori pripravili pre najlepších zaujímavé finančné bonusy a hodnotné ceny. V sobotu 3.11.2012 začína program o 14:00 hod. a v nedeľu 4.11.2012 o 9:00 hod.

Toto významné podujatie európskeho formátu tak dostáva úplne iný rozmer a ďalšia športová akcia podobného rangu ako je v skoku do výšky Banskobystrická latka ide znovu šíriť dobré meno mesta, o tom niet pochýb. Treba si preto vážiť čo máme doma a čím môžeme preraziť do sveta.

Zdroj: KTV UMB BB