Naši hokejisti predstavili špeciálne dresy na Winter Classic

ŠPORT
0 /

Ešte pred Silvestrom a zápasom v Nitre na Námestí SNP bystrickí „barani“ predstavili špeciálne dresy, v ktorých odohrajú svoj ligový derby zápas so Zvolenom 3. februára 2019 na otvorenom štadióne na Štiavničkách v rámci prvého Winter Classic na Slovensku. Už predtým predstavili svoje dresy hráči Zvolena a hokejové legendy.

Moderátorom sobotňajšieho hokejového večera na bystrickom centrálnom námestí bol Slávo Jurko. Riaditeľ Tipsport Ligy Richard Lintner spolu s  kapitánom HC ’05 iClinic Banská Bystrica Tomášom Surovým, hráčmi Ivanom Ďatelinkom, Matejom Češíkom a ďalšími hosťami prezentovali špeciálne banskobystrické dresy na derby Tipsport ligy so Zvolenom počas Kaufland Winter Classic Games 2019. Zároveň prebehla originálna súťaž zúčastnených hokejistov s najmenšími fanúšikmi.

Historicky prvý zápas pod holým nebom na slovenskom Winter Classic v Banskej Bystrici na Štiavničkách odohrajú hokejové legendy v sobotu 2. februára 2019 o 16:00 hod. Riaditeľ Tipsport Ligy Richard Lintner k tomu uviedol:

„V Banskej Bystrici sa zíde partia úspešnej hokejovej generácie, ktorá na medzinárodnej úrovni odohrala spoločne desiatky dôležitých zápasov, no nikdy predtým nekorčuľovala v jednom drese na klzisku pod otvoreným nebom. V takomto výnimočnom prostredí to preto bude aj o spomienkach na detské časy. Nominácia je skutočne exkluzívna. Formát štyroch proti štyrom sa hrá pri vyššom tempe, čo si vyžaduje aj dobrú fyzickú pripravenosť hráčov. A na to sme tiež prihliadali.“

legendy2

Tímy legiend by mali nastúpiť v týchto zostavách:

KAUFLAND TÍM – brankári: Lašák, Staňa, obrancovia: Višňovský, Sekeráš, Milo, Hecl, Podhradský, útočníci: Marián Hossa, Kopecký, Rast. Pavlikovský, Šatan, Stümpel, Pardavý, Rób. Petrovický, Marcel Hossa, Podkonický, tréneri: F. Hossa, Bokroš.

TIPSPORT TÍM – brankári: Šimonovič, Laco, obrancovia: Štrbák, Droppa, Majeský, Čierny, útočníci: Handzuš, Zedník, Országh, Bondra, Bartoš, Bicek, Cibák, Kroták, Vaic, tréneri: Filc, Pokovič.

stiavnicky2

Koncept tohto zápasu je nastavený tak, že hokejové legendy odohrajú 3 x 10 minút. Zápas doplnia dva bloky špeciálnych súťaží zručností. Diváci uvidia nájazdy trojíc, súťaž o najtvrdšiu strelu, streľbu ponad zaparkované automobily značky Škoda, samostatné nájazdy, streľbu na terče či dokonca streľbu zo strechy priľahlej budovy.

Vyvrcholením Kaufland Winter Classic Games 2019 bude v nedeľu 3. februára o 14:00 hod. oficiálny zápas Tipsport Ligy HC ‘05 iClinic Banská Bystrica proti HKM Zvolen.

stiavnicky3

Kapacita špeciálne postaveného hľadiska štadióna VŠC Dukla v Banskej Bystrici na Štiavničkách bude celkom 7 500 miest. Lístky na sedenie i státie (ak sa nevypredali) sú k dispozícii u  oficiálnych predajcov Ticketportal a Predpredaj.sk za jednotnú cenu 18 eur na deň.

winter classic plagat

Autor: (tom), Foto: ilustračné FB, video TV ESO