OZ Pomáhame srdcom pokračuje v projekte charitatívnych dražieb s Tomášom Surovým

Zdravie
0 /

Aktívne občianske združenie Pomáhame srdcom v Banskej Bystrici pokračuje v sérii charitatívnych dražieb v rámci projektu „Rád pomáham“, do ktorého zapája známych športovcov, aj v roku 2021. Tí venujú  do dražby cez Facebook nejaký predmet zo svojej športovej kariéry a výťažok ide po vzájomnej dohode ľuďom, ktorí súrne potrebujú pomoc.

OZ Pomáhame srdcom a Tomáš Surový

Predseda OZ Pomáhame srdcom Anton Minárik hovorí: 

„Ako sme sľúbili, pokračujeme ďalej v projekte „Rád pomáham“ so známymi športovcami, ktorí vo svete športu dosiahli úspechy a prostredníctvom tohto projektu sa chcú podeliť o ne s ľuďmi, ktorí potrebujú pomoc iných. To je vlastne aj nosná myšlienka cielených charitatívnych dražieb na Facebooku. Vlani sme  takto spolupracovali s Richardom Zedníkom, Matejom Tóthom, Vladimírom Draculom Moravčíkom či Marekom Hamšíkom. Celkovo zo štyroch charitatívnych dražieb sa nášmu združeniu podarilo vyzbierať 5 300 eur pre onkologické oddelenie DFNP v Banskej Bystrici a tri rodiny s ich ťažko zdravotne postihnutými členmi. Všetky tieto peniaze putovali bezo zvyšku priamo na ich pomoc.“

foto: Anton Minárik

foto: Anton Minárik

Prvým známym športovcom v roku 2021, ktorý sa zúčastní charitatívnej dražby o svoj hokejový dres, bude dlhoročný kapitán majstrovského hokejového klubu HC´05 Banská Bystrica a slovenský reprezentant Tomáš Surový, ktorý pre náš portál uviedol:

„Oslovil ma v tejto veci Anton Minárik a dohodli sme sa, že do charitatívnej dražby dám svoj hokejový dres HC´05 Banská Bystrica č. 43, v ktorom som odohral víťazný 7. finálový zápas Tipsport Ligy v ročníku  2017/18 a získali sme druhý majstrovský titul. Výťažok z dražby poputuje na účet verejnej zbierky OZ Neónka na kúpu hodinkového prístroja k rýchlej diagnostike cystickej fibrózy. Považujem za svoju česť pomôcť k liečbe slaným deťom.“

foto: Tomáš Surový

foto: Tomáš Surový

OZ Neónka

Toto združenie tvoria 4 mladé lekárky v príprave na pediatriu – NinkaĽudkaŽofka a Mirka z Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. Túžia pomáhať deťom a rodinám chronicky chorých detí či už finančne alebo prostredníctvom zlepšovania podmienok na ich detskom oddelení. Neónka je známa tým, že svieti v tme, preto aj ony chcú byť takýmto svetielkom pre všetky choré deti.

Cieľom OZ Neónka je zaviesť na ambulancii moderné vyšetrovanie chloridov v pote (odtiaľ pochádza výraz „slané deti“) pomocou Macroduct systému (zber potu pomocou hodiniek), čím by lekárky nielenže zefektívnili svoju prácu, ale v prvom rade dali šancu pacientom s cystickou fibrózou na rýchle a kvalitné stanovenie diagnózy.

Pred niekoľkými rokmi sa rovnala diagnóza cystickej fibrózy nielen nemožnosti prežiť detstvo plnohodnotne a mimo stien nemocnice, ale bohužiaľ aj slabú nádej na dosiahnutie dospelosti vôbec. Avšak žijeme v dobe, kedy medicína dosiahla obrovský pokrok v podobe kauzálnej liečby. Verejnou zbierkou chce OZ Neónka získať peniaze na kúpu hodinkového prístroja, ktorý rýchlo diagnostikuje cystickú fibrózu u detí.

Podmienky dražby

Charitatívna dražba začne 29. januára 2021 o 11:00 hod. priamo na FB funpage OZ Pomáhame srdcom https://www.facebook.com/ozpomahamesrdcom/. O výsledkoch dražby Vás budeme informovať. Viac sa dozviete na www.pomahamesrdcom.sk.

Vyvolávacia cena: 1 €

Prihadzovanie prostredníctvom komentáru na FB profile Pomáhame srdcom s výškou sumy dražiteľa, ktorá musí byť vždy vyššia ako najvyššia posledná suma v predchádzajúcich komentároch.

Dražba trvá od 11:00 hod. 29. 01. 2021  do 20:00 hod. 31. 01. 2021.

Posledná najvyššia suma v komentároch v rámci trvania dražby bude konečná.

Víťaza dražby bude organizátor po jej skončení kontaktovať.

Klikajte na: https://www.facebook.com/1816402815333070/posts/2487549348218410/?d=n.

Autor: (tom) , Foto: OZ Pomáhame srdcom a ilustračné