Tohtoročná Míľa pre mamu v Banskej Bystrici sa koná v sobotu 11. mája od 13:00 hod. vo vnútrobloku v Sásovej

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

V tomto roku prejdú účastníci Míľu pre mamu tradične, ako sme na ňu zvyknutí. Koná sa v sobotu 11. mája 2024 po celom Slovensku, vrátane Banskej Bystrice. Tu sa uskutoční od 13:00 hod. vo vnútrobloku sásovského sídliska.

Pridajte sa k účastníkom Míle pre mamu 2024. Minulý rok bolo spolu 11 813 účastníkov. Aj tento rok sa môžete registrovať on-line, keď kliknete  na odkaz: https://www.materskecentra.sk/…/mila-pre-mamu-registracia/.

V Banskej Bystrici pozýva prejsť Míľu pre mamu (1,6 km dlhú trasu) v sobotu 11. mája 2024 od 13:00 hod. Materské centrum Mamina vo vnútrobloku Sitnianska – Tatranská a átrium ZŠ Sitnianska.

Míľa pre mamu

Je celoslovenská kampaň, ktorú Únia materských centier organizuje nepretržite už od roku 2004. Kampaň je známa ako Najväčšia oslava dňa matiek na Slovensku.

Každoročne pribúdajú noví organizátori, ktorí sa podieľajú na prípravách kampane vo svojich mestách a obciach. Účasťou verejnosti na kampani, v jednotlivých mestách Slovenska a zahraničia, zase pribúdajú registrovaní účastníci Míle pre mamu. Aj vy sa môžete stať Staňte súčasťou najväčšej oslavy Dňa matiek na Slovensku.

Posolstvom kampane Míľa pre mamu je osláviť materstvo a aspoň na jeden deň v roku aj povýšiť materstvo na najvyššiu hodnotu v spoločnosti.

Cieľ kampane Míľa pre mamu

V rovnaký deň, v rovnaký čas, ale na mnohých miestach Slovenska a zahraničia osláviť materstvo a prejaviť úctu a vďaku všetkým mamám sveta. Poďakovať sa mamám, starým mamám, krstným mamám aj adoptívnym mamám za ich obetavosť, pochopenie, výchovu a bezhraničnú lásku.

Táto výnimočná myšlienka spája počas Míle pre mamu (MPM) tisíce ľudí na rôznych miestach, a to bez rozdielu veku, rasy aj vierovyznania. Vďaka tomu jej právom patrí pomenovanie Najväčšia oslava dňa matiek na Slovensku.

Míľa pre mamu je originálny slovenský formát, na ktorý vlastní Únia materských centier aj ochrannú známku. Materské centrá podporujú ženy pri hľadaní pracovného zaradenia.

Vytvárajú priestor na voľnočasové aktivity pre deti, kde môžu byť spoločne matky s deťmi v jednom priestore, aj pre ľahšie zaradenie sa do predškolských a školských zariadení pre deti.

Autor: (tom), Foto: ilustračné