Prečo sa oplatí hľadať 12. mája na námestí tyrkysové tričká?

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Aj tento rok sa študenti cestového ruchu z Ekonomickej fakulty UMB v spolupráci s o. z. Banskobystrickým okrášľovacím spolkom, Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko a Mestom Banská Bystrica rozhodli zorganizovať už v poradí druhý ročník dobrovoľníckeho projektu „Čo ste možno (ne)vedeli o bystrickom námestí“, ktorý turistov, ale aj domácich Banskobystričanov oboznámi s históriou Námestia SNP počas jedného dňa.

„Staňte sa aj Vy jeho súčasťou v sobotu 12. mája 2018 v čase od 13:00 do 16:00 hod. a okrem získania zaujímavých informácií sa môžete zapojiť aj do súťaží o pekné vecné ceny,“

hovorí jedna z organizátoriek podujatia Tereza Pohančaníková.

Celý projekt minulý rok odštartovali dobrovoľníci – vysokoškolskí študenti cestovného ruchu z Ekonomickej fakulty UMB, ktorí sa inšpirovali pravidelným podujatím „Bystrická hodinka“ a rozhodli sa ju zorganizovať netradičným spôsobom.

Aj tohto roku sa ich spolužiaci rozhodli pokračovať v tejto začatej tradícii, pričom sa pripravili aj na zahraničných návštevníkov, pre ktorých plánujú výklad a interaktívne hry aj v anglickom jazyku.

V deň podujatia, v sobotu 12. mája, ich môžete stretnúť a vyhľadať na Námestí SNP vo výrazných tyrkysových tričkách, aby ste sa dozvedeli až na siedmich stanovištiach viac o baníckej histórii mesta a hlavných atraktivitách na Námestí SNP, Národnej ulici, Bystrických pivovaroch alebo o významných osobnostiach mesta Banská Bystrica – Ladislavovi Hudecovi a Matejovi Belovi.

Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie, na ktoré čakajú interaktívne hry odmenené zaujímavými vecnými cenami. Preto nezabudnite!  Dňa 12. mája od 13:00 do 16:00 hod. sa skutočne oplatí vyhľadať na námestí tyrkysové tričká.

 

plagat ef umb

Autor: Tereza Pohančaníková, Foto: ilustračné