OZ Pomáhame srdcom pripravuje charitatívnu dražbu s Matejom Tóthom pre rodinu Michala Francistyho

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Aktívne občianske združenie Pomáhame srdcom v Banskej Bystrici prišlo s ďalším charitatívnym projektom „Rád pomáham“, do ktorého zapája známych športovcov. Tí venujú  do facebookovej dražby nejaký predmet a výťažok ide po dohode tým ľuďom, ktorí potrebujú pomoc.

Predseda OZ Pomáhame srdcom Anton Minárik k novej aktivite pre náš portál povedal:

„V novom koncepte zapájame do charity známych športovcov. Koncom mája sme začali s Richardom Zedníkom, ktorý nám poskytol svoj dres s podpisom, ktorý sme dali do facebookovej dražby. S Rišom sme sa dohodli, že výťažok darujeme Detskej onkológii v Banskej Bystrici. Funguje to tak, že pred akciou urobíme promo a následne spúšťame na pár dní držbu. Vyskúšali sme si to so Zedníkom a teraz ideme do toho s Maťom Tóthom.“

Náš olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth venuje do dražby svoj olympijský dres z Ria aj s podpisom, ktorý sa bude dražiť v dňoch 24. – 26. júla 2020 priamo na FB funpage OZ Pomáhame srdcom https://www.facebook.com/ozpomahamesrdcom/.  Bonusom pre úspešného dražiteľa bude obraz Banskej Bystrice od Evy Albertovej Habányiovej s názvom BARBACAN.

Najbližšia charitatívna dražba bude zameraná na získanie finančných prostriedkov pre Michala Francistyho a jeho rodinu, ktorým sa pred rokom život otočil hore nohami doslova zo dňa na deň.

Matej Tóth vysvetlil, prečo išiel do tejto akcie:

„Cieľom dražby je pomôcť Michalovi Francistimu a jeho rodine. Michal už rok vedie náročný boj o život potom, čo zostal v bdelej kóme. Vyhliadky sú zatiaľ neisté, ale všetci dúfame, že to napokon dopadne dobre. Manželka s dvomi deťmi sa o neho stará, ale je to náročné aj po finančnej stránke, pretože bol živiteľom rodiny. S Michalom sa veľmi dobre poznám, pomáhal mi v príprave na olympiádu, takže teraz mu to chcem akoby vrátiť. Preto som sa stotožnil s myšlienkou OZ Pomáhame srdcom a výťažok z dražby venujem jeho rodine, aby zvládli túto neľahkú situáciu.“

 O Michalovi Francistym z Rudlovej ste už určite počuli alebo čítali aj na našom portáli. Má obchod s výživovými doplnkami pre športovcov. Rád pomáhal iným, ale už rok leží bez pohybu pripútaný na lôžku. 39 – ročný športovo aktívny človek, otec dvoch detí (dievčatá 10 a 12 rokov), na začiatku vlaňajších letných prázdnin  jedno ráno už nevstal z postele a začal sa boj o jeho život.

Následkom dlhého oživovania a nedostatočným prísunom kyslíka do mozgu upadol do bdelej kómy, čím sa radikálne zmenil život celej rodiny. Začali sa dni plné obáv pretkané s nádejami. Stojí veľa úsilia, aby to mamina s dvoma deťmi zvládla nielen po psychickej, ale aj finančnej stránke.

Chýba Michalov príjem a všetky peniaze, čo rodina má, vynaložila na úpravu miestností v dome (spálňa – lôžko, kúpeľňa) a dáva na jeho liečbu. Po niekoľkomesačnej hospitalizácii sa rodina stará o neho doma. Každá pomoc pre nich je vítaná.

O výsledkoch charitatívnej dražby Vás budeme informovať. Viac sa dozviete na www.pomahamesrdcom.sk.

Podmienky dražby

1. Vyvolávacia cena: 1 €
2. Prihadzovanie prostredníctvom komentáru na FB profile Pomáhame srdcom s výškou sumy dražiteľa, ktorá musí byť vždy vyššia ako najvyššia posledná suma v predchádzajúcich komentároch
3. Dražba trvá od 12:00 hod. 24.07.2020 do 20:00 hod 26.07.2020
4. Posledná najvyššia suma v komentároch v rámci trvania dražby bude konečná
5. Víťaza dražby bude organizátor po jej skončení kontaktovať.

Klikajte na https://www.facebook.com/1816402815333070/posts/2340094019630611/?d=n

www.pomahamesrdcom.sk
https://www.facebook.com/ozpomahamesrdcom/
https://www.instagram.com/oz_pomahamesrdcom/

Autor: (tom), Foto: redakčné a FB