OZ Pomáhame srdcom: Charitatívna dražba pre malého Marcelka s Marekom Hamšíkom

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Banskobystrické občianske združenie Pomáhame srdcom nezaháľa ani počas pandémie  a organizuje ďalšiu charitatívnu dražbu v rámci projektu „Rád pomáham“, do ktorého zapája známych športovcov. Tí venujú  do dražby cez Facebook nejaký predmet a výťažok ide po dohode tým ľuďom, ktorí potrebujú pomoc.

OZ Pomáhame srdcom a Marek Hamšík

Predseda OZ Pomáhame srdcom Anton Minárik hovorí: 

„Pokračujeme v projekte „Rád pomáham“ so známymi športovcami, ktorí vo svete športu dosiahli veľké úspechy a nejakým spôsobom sa chcú o ne podeliť s ľuďmi odkázanými na pomoc. Práve na to slúžia naše charitativne dražby. V prvej sme mali hokejistu Richarda Zedníka, který poskytol svoj hokejový dres, v druhej dražbe to bol olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth s olympijským dresom a v tretej náš najlepší thaiboxer Vladimír Dracula Moravčík, ktorý venoval do dražby svoje zápasové boxerské rukavice.“

foto: Anton Minárik

K pripravovanej charitatívnej dražbe Minárik uvádza :

„Teraz prichádza kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie a v súčasnosti hráč klubu Dalian Professional v čínskej Super League Marek Hamšík  Ten dáva  dražby pre chorého Marcelka  svoj reprezentačný dres s číslom 17. Som rád, že Marek sa toho ujal a ukázal veľké srdce bojovníka, ktorý neváha pomôcť ľudom v núdzi.“

foto: Marek Hamšík

Pomoc pre malého Marcelka z Nemiec

Šesťročný Marcelko Kunetka napriek ťažkej genetickej poruche Cri du Chat syndróm (syndróm mačacieho plaču) stále bojuje a teší sa zo života. Je to veľmi ojedinelá genetická porucha, ktorá spôsobuje značné zaostávanie vo vývoji psychickom aj fyzickom, oslabenú jemnú aj hrubú motoriku, slabú rečovú schopnosť aj častú chorobnosť kvôli oslabeným pľúcam.

Liečba malého Marcelka je náročná fyzicky aj finančne. Na Marcelkov rozvoj a terapie, ktoré budú trvať ešte minimálne tri roky, potrebuje rodina finančnú pomoc.

foto: Marcelko Kunetka

„Jeho snaha, motivácia a radosť je tak silná, že aj napriek tomu, že nedokáže samostatne stáť, sedieť ani loziť, sa snaží o chôdzu pretože ho to veľmi baví. Dokáže to však len s oporou s pomocou mamy a láskyplnou starostlivosťou celej rodiny. Jeho krôčky nie sú dokonalé, občas si jednu nohy pristúpi druhou, občas ich prekríži no jeho motivácia je tak veľká, že sa stále pokúša aj napriek týmto nedokonalostiam ísť vpred,“

hovorí Marcelkova mama Alena Kunetková a dodáva:

„Verím, že vďaka každodennej snahe, motivácii a láske sa nám podarí tieto nedokonalosti vylepšiť a Marcelko sa postupne naučí samostatne chodiť, rozprávať, jesť aj hrať sa so svojimi rovesníkmi.“

Marcelkove aktivity si môžete pozrieť na stránke: https://www.facebook.com/marcelkunetka.

foto: Marcelko

Charitatívna dražba

Dres Mareka Hamšíka sa bude dražiť v dňoch 27. – 29. novembra 2020 priamo na FB funpage OZ Pomáhame srdcom https://www.facebook.com/ozpomahamesrdcom/.

Sledujete aj link https://www.facebook.com/1816402815333070/posts/2444608202512525/?d=n .

Táto charitatívna dražba bude zameraná na získanie finančných prostriedkov pre malého Marcelka s rodinou, ktorí statočne bojujú s chlapcovou ťažkou genetickou poruchou. O výsledkoch charitatívnej dražby Vás budeme informovať. Viac sa dozviete na www.pomahamesrdcom.sk.

foto: Anton Minárik s dražobným dresom Mareka Hamšíka

Podmienky dražby

  1. Vyvolávacia cena: 1 €
  2. Prihadzovanie prostredníctvom komentáru na FB profile OZ Pomáhame srdcom s výškou sumy dražiteľa, ktorá musí byť vždy vyššia ako najvyššia posledná suma v predchádzajúcich komentároch.
  3. Dražba trvá od 11:00 hod. 27.11.2020 do 20:00 hod 29.11.2020. 4. Posledná najvyššia suma v komentároch v rámci trvania dražby bude konečná.
  4. Víťaza dražby bude organizátor po jej skončení kontaktovať.

Viac na www.pomahamesrdcom.sk a https://www.instagram.com/oz_pomahamesrdcom/.

Autor: (tom), Foto: OZ Pomáhame srdcom, FB a ilustračné