Ivan Bella počas festivalu letectva uvedie do života 40 leteckých kníh najväčšej knižnej edície z neba

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Vydavateľstvo CBS z Kynceľovej pri Banskej Bystrici bude mať v sobotu 7. mája 2022 malý sviatok.  Počas festivalu letectva v Piešťanoch sa slávnostným aktom uvedú do života knihy z najväčšej knižnej edície Slovensko z neba. 40 titulov vydaných počas covidovej éry pokrstí slovenský kozmonaut Ivan Bella.

Slávnosť vydavateľstva CBS s Ivanom Bellom na Airfeste

Vydavateľský tím z Kynceľovej neďaleko Banskej Bystrice sa rozhodol hromadne uviesť do života 40 titulov z najväčšej knižnej edície leteckých kníh Slovensko z neba.

„Vydané knihy za posledné dva roky nebolo možné slávnostne uviesť do knižného sveta pre obmedzenia súvisiace s pandémiou. Preto tieto nepokrstené deti z neba uvedieme hromadne do života už túto sobotu 7. mája na festivale letectva v Piešťanoch. Som veľmi rád, že úlohu krstného otca na seba vzal môj priateľ, prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella,

hovorí pilot, letecký fotograf a autor myšlienky knižnej edície Slovensko z neba Milan Paprčka.

Milan Paprčka

Milan Paprčka

Leteckým palivom pokrstí knihy z neba slovenský kozmonaut

Symbolickým pokvapkaním leteckého paliva uvedie do knižného sveta štyridsať leteckých kníh náš slovenský kozmonaut, brigádny generál vo výslužbe Ing. Ivan Bella. Bude to v sobotu 7. mája 2022 po oficiálnom otvorení Airfestu.

Počas bohatého programu na piešťanskom letisku bude mať možnosť návštevník zažiť skutočný letecký zážitok. Akrobatické formácie parašutistov, dychberúce vystúpenia leteckých akrobatov, prezentácia historických lietadiel či dhoočakávaná nočná show sú lákavým tipom pre strávenie neobyčajného víkendu na letisku v Piešťanoch.

Ako vznikli knihy leteckých fotografií sa dozviete na Airfeste Piešťany 2022

Počas celého Airfestu budú v Aerosalóne vystavené aj dve špeciálne fotografické lietadlá Viper SD-4 slovenskej výroby, ktoré slúžia na letecké snímkovanie celého Slovenska, Česka a okolitých krajín. Práve z nich sa fotografovali aj letecké zábery, ktoré možno nájsť v knihách Slovensko
z neba.

Prítomní budú aj členovia autorského a leteckého tímu, ktorí radi zodpovedia všetky otázky.

Zdroj: Andrea Farkašová , Foto: CBS