International Village so študentmi na Radnici

ZAUJÍMAVOSŤ
1 /

International Village sa bude konať 28. apríla 2016 o 17:00 hod. v historickej Radnici mesta Banská Bystrica. Podstatou tejto akcie je predstaviť kultúry a spôsob života iných krajín a zároveň ochutnať ich národné jedlá.

O sprostredkovanie informácii a o prípravu občerstvenia sa postarajú lokálni študenti programu Erasmus+ a celkovú organizáciu bude mať na starosti dobrovoľnícka organizácia Erasmus Student Network UMB BB (ESN UMB BB). Hlavnou časťou programu bude predstavenie projektu Social Erasmus, ktorý je uznávaný vo všetkých krajinách Erasmus+ a zameriava sa na pomoc mestu, ľuďom, zvieratám a životnému prostrediu.

Súčasťou predstavenia projektu bude benefičný koncert, pomocou ktorého by študenti radi vyzbierali dobrovoľné príspevky pre Dom Svätej Alžbety. Finančný príspevok odovzdajú do rúk riaditeľky tohto zariadenia, ktoré sa zameriava na pomoc rodinám v núdzi.

Program International Village

Vlani sa zaujímavého večera na bystrickej Radnici zúčastnili študenti 12 krajín – okrem Slovenska aj Azerbajdžan, Bulharsko, Francúzsko, Litva, Lotyšsko, Nemecko,  Rumunsko, Rusko, Španielsko, Taliansko a Ukrajina.

„ESN je medzinárodná nezisková organizácia. Staráme sa o zahraničných študentov, ktorí prídu k nám. študovať cez program Erasmus. Táto akcia sa volá International Village a každá krajina s jej zástupcami sa prezentuje aj s ochutnávkami ich národných jedál a nápojov, prípadne môžu niečo zaspievať či zatancovať,“

uviedla pre náš portál Veronika Valčákováz ESN.

Zahraniční študenti prichádzajú k nám v prvom rade študovať, ale chcú spoznať aj našu kultúru. Preto im ESN organizuje výlety po Slovensku i do okolitých krajín, aby poznávali nových ľudí, organizuje pre nich rôzne akcie, ako je aj táto na Radnici.

Autor: (tom), Foto: Mirka Chabadová