Bystrica zažije veľkú akciu parkouristov, ťahákmi hosť zo Španielska aj nové vybavenie

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Najväčšie stretnutie parkouristov opäť v našom meste. Parkour Meeting Banská Bystrica 2018 odhalil tohtoročné novinky!

V meste pod Urpínom sa už po ôsmykrát uskutoční medzinárodné stretnutie parkouristov s názvom Parkour Meeting Banská Bystrica 2018. Tento rok sa bude stretnutie nadšencov umenia pohybu konať od 26. do 29. júla v Hale B zimného štadióna, v Parku pod Pamätníkom SNP a na ďalších miestach. Návštevníci sa majú opäť na čo tešiť.

„Hosťom podujatia bude špičkový španielsky parkourista Aral Roca Gomez z tímu Born to Trace. Takisto sme sa rozhodli trochu zainvestovať do vybavenia a kúpili sme veľkú dopadovú žinenku, do ktorej budú môcť účastníci trénovať aj náročnejšie prvky a saltá,“

prezradil novinky ôsmeho ročníka Dávid Lupták, jeden z organizátorov podujatia.

plagat_pkmbb_2018

Registrácia na podujatie bola spustená iba prednedávnom a potrvá do 18. júna 2018. Ak by ste si ho chceli užiť naplno ako účastník, všetky dôležité informácie nájdete na oficiálnej stránke Meetingu (http://parkourmeetingbb.mozello.com/registracia/).

„Pokiaľ sa však na podujatie chcete prísť pozrieť iba ako diváci, registrovať sa nemusíte. Pre verejnosť opäť pripravíme aj bezplatné workshopy základov parkouru a zapojiť sa budú môcť aj do spoločných rozcvičiek v parku,”

povedal  Dávid.

Ako dodal, ani tento rok nebude chýbať oceňovanie dobrovoľníctva parkouristov Parkour Spirit (http://parkourmeetingbb.mozello.com/parkour-spirit/).

 

Zdroj: Parkour Meeting BB, Foto: Michal Mihál a ilustr.