FOTO: Brezno môžete spoznávať aj večer

Z regiónu
0 /

Stredajšia noc patrila prechádzke večerným mestom. Návštevníci prešli najkrajšie miesta Brezna,  kde im Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horehronie (OOCR) priblížila históriu a zaujímavosti.

Mesto za večerného svitu prešli účastníci prehliadky spolu so sprievodom klubu historického šermu Berezun a artistami, ktorí potešili svojim programom malých aj veľkých.

Letné prázdniny sa preklopili do druhej polovici a tak sa OOCR Región Horehronie rozhodla pre všetkých záujemcov malých aj veľkých urobiť špeciálne prekvapenie v podobe večernej komentovanej prechádzky mestom s názvom „Spoznaj Brezno aj večer“. Prechádzka začínala o 20:00 hodine už tradične pred Turistickým informačným centrum na námestí.

Trasa prehliadky viedla tými najkrajšími miestami mesta, ktorými boli: Meštiansky dom č.13 (považuje sa za jeden z najstarších domov v meste), následne sa všetci presunuli do historického mestského parku, kde všetkých pobavili najvyšší remeselníci na choduliach so svojim vystúpením.

„Živá šou choduliarov – remeselníkov dotvorila atmosféru v mestskom parku, v ktorom bola aj „statická výstava“ v podobe sôch cechov remeselníkov, ktorí v meste kedysi boli,“

hovorí Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Večerné mesto ponúka jedinečný obraz, ktorý sa dal užiť aj z výšky. Konkrétne z veže evanjelického kostola a tak sa ľuďom naskytol nočný mestský obraz až z výšky 42 metrov. V rámci prechádzky samozrejme účastníci neobišli našu dominantu – mestskú vežu a do minulosti ich vtiahli aj ukážky bojov klubu historického šermu Berezun.

A to najlepšie na záver – prehliadka židovskej synagógy, v ktorej okrem stálej expozície o židovskej komunite v Brezne  bola pripravená aj aktuálna výstava Pavla Simana  „Sme v obraze“. Počas prehliadky synagógy bola už obloha zahalená do tmy a návštevníci si mohli užiť najväčšie prekvapenie večera v podobne svetelnej šou priamo v priestoroch synagógy.

„Večerná prechádzka mestom je prvé podujatie takéhoto druhu v meste, ktoré sme spolu s mestom organizovali. Preto dúfame, že sa verejnosti páčilo a do budúcna určite zorganizujeme takéto netradičné prechádzky aj pri iných príležitostiach počas roka,“

dodáva Ridzoňová Hlásniková.

Zdroj: OOCR Región Horehronie , Foto: Tím Región Horehronie