Zvolenskí študenti ukážu na online konferencii ako objavili svoje talenty

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /


Už 2. ročník rozvojového programu Show your talent vyvrcholí štvrtok 11. júna slávnostnou konferenciou, na ktorej stredoškoláci odprezentujú svoje projekty, ktoré sa im podarilo zrealizovať.

Objavili svoje talenty a pomáhali meniť svoje okolie

Školská posilňovňa, zavedenie triedeného odpadu, exkurzia do Banskej Štiavnice či školský časopis. To všetko sú nápady, ktoré študenti Strednej priemyselnej školy dopravnej vo Zvolene premenili počas uplynulého školského roka na skutočnosť.

„Chceme dať stredoškolákom príležitosť spoznať seba samých, objaviť svoje talenty, schopnosti silné a slabé stránky. Vedieme ich k tomu, aby prevzali iniciatívu za svoj osobnostný rozvoj a premenili svoj sen na konkrétny cieľ,“

predstavuje myšlienku Show your talent jeho koordinátor Jaroslav Dodok. Realizátorom programu je OZ TEAM a CVČ – JUNIOR v Banskej Bystrici.

Druhý ročník rozvojového programu sa uskutočnil spolu na 4 stredných školách, na prvej z nich SPŠ dopravnej vo Zvolene študenti odprezentujú svoje úspechy. Stane sa tak na online konferencii, ktorá sa uskutoční už tento štvrtok 11. júna a bude sa vysielať naživo.

So svojím príbehom sa podelí majster sveta či startup líder

Okrem študentov vystúpia v programe aj inšpiratívni rečníci, ako napríklad štvornásobný majster sveta v naturálnej kulturistike Peter Winkler, startup líder zo spoločnosti MGroup Martin Pechovský, bývala biatlonistka Martina Halinárová, tréner animátorov z firmy Stagemen Slavomír Pačuta či prodekan pre rozvoj na Ekonomickej fakulte UMB Michal Mešťan.

„Teší ma, že program Show your talent podporuje tímovú prácu, zodpovednosť študentov či podnikavosť. To všetko sú nesmierne dôležité zručnosti, vďaka ktorým sa mladí ľudia lepšie uchytia vo svojej budúcnosti na trhu práce. A práve takýto angažovaní študenti môžu priniesť nové nápady ako rozvíjať Slovensko,“

hovorí  ambasádor programu Martin Pechovský.

Spolupráca učiteľov a žiakov milo prekvapila

Zapojení do programu však nie sú len študenti, ale aj učitelia, ktorí sa počas uplynulého roka snažili podporovať svojich žiakov a prinášať viac neformálneho vzdelávania do školského prostredia.

„V tomto prípade som pochopila, že cesta je cieľ a víťazstvom je škola, ktorej žiakov aj učiteľom stmeľujú spoločné témy, kde záujem o človeka je nadovšetko, či je to študent alebo pedagóg. A toto všetko program Show your talent ponúka,“

hodnotí zapojenie svojej školy SPŠ dopravnej jej riaditeľka Romana Trnková.

Počas celého roka sa zapojení študenti a učitelia zúčastňovali víkendových školení, praktických workshopov, realizovali svoje projekty a stretávali sa so svojim mentorom, aby na záverečnej konferencii svojim spolužiakom ukázali, že má zmysel byť počas štúdia aktívni.

Registrovať na konferenciu a sledovať ju sa dá bezplatne na stránke www.showyourtalent.sk Podujatie sa uskutoční pod záštitou predsedu BBSK  Jána Luntera a s finančnou podporou Európskeho zboru solidarity.

Nadácia Pontis zaradila program Show your talent v roku 2019 medzi TOP 15 najinovatívnejších vzdelávacích programov na Slovensku. Asociácia krajských rád mládeže (AKRAM) mu udelila ocenenie STOPA za TOP projekt roka 2019.

Zdroj: Jaroslav Dodok, Foto: ilustračné