Zažite dobrodružstvo na Zvolenskom zámku a ochutnajte najkrajšie námestie v Banskej Bystrici

SPRÁVY
0 /

Turistická značka Za horami, za dolami zastrešuj komunikáciu ôsmich turistických destinácií Banskobystrického samosprávneho kraja. Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko sa v našom regióne stará o rozvoj cestovného ruchu. Pred nami sú dve turistické akcie vo Zvolene a v Banskej Bystrici.

Dobrodružstvo na Zvolenskom zámku

Už len raz v tejto sezóne môžete vďaka krajskej značke „Za horami za dolami“ prežiť zábavné a hravé Dobrodružstvo na Zvolenskom zámku Možno nebudete veriť, no nádherný Zvolenský zámok bol pôvodne poľovníckou kúriou.

A málokto vôbec tuší, že:

– na krátku dobu strážil ako oko v hlave kráľovské regálie,

– zažil kráľovské zásnuby,

– na istý čas slúžil ako protiturecká pevnosť.

Unikátny kráľovský zámok sa predstaví v celej svojej kráse zvedavým bádateľom v sobotu 23. septembra 2023. A nebude to len tak.

Návštevníci tejto špeciálnej udalosti – rodiny s deťmi od 5 do 12 rokov sa na 1,5 hodiny prenesú do čias výchovy kráľových rytierov a kráľovniných dvorných dám. Vďaka tvorivým úlohám a pohybovým aktivitám si vyskúšajú niektoré zo slobodných umení, čo museli kedysi ovládať synovia a dcéry bohatých šľachticov.

Dobrodružstvo na Zvolenskom zámku, kde si múry opevnenia šepocú všakovaké príbehy, začína už o niekoľko dní. Prijmite pozvanie a vstúpte na chvíľu do jeho slávnych dejín: https://zazitky.zahoramizadolami.sk/…/dobrodruzstvo-na…

Food Tour Banská Bystrica – ochutnajte najkrajšie námestie

Dobré jedlo v podobe lokálnych špecialít, remeselného pivka a vína od lokálnych producentov, priatelia a zábava a to všetko na najkrajšom námestí. Vitajte na Food Tour v Banskej Bystrici!

Prijmite pozvanie OOCR Stredné Slovensko. Prevedie vás bystrickým námestím a jeho prevádzkami a dozviete sa viac o gastronomickej histórii nášho mesta.

Vedeli ste, že v minulosti podniky zatvárali svoje prevádzky na signál tzv. pivného zvonca?  Food Tour môžete zažiť každý druhý štvrtok v mesiaci, najbližšie 28. septembra 2023.

Pre konkrétne termíny a rezerváciu zážitku klikajte na: https://centralslovakia.eu/zaz…/food-tour-banska-bystrica/.

Zdroj: (tom) a OOCR Stredné Slovensko , Foto: ilustračné FB