Wolt Awards 2024: Poznáme najobľúbenejšie slovenské reštaurácie, sú medzi nimi aj tri bystrické

SPRÁVY
1 /

Spoločnosť Wolt, ktorá patrí k lídrom v donáške na Slovensku, vyhlásila 21 najobľúbenejších reštaurácií Slovákov v rámci súťaže Wolt Awards. Víťazné reštaurácie predstavujú podľa hodnotenia zákazníkov to najlepšie zo západoslovenskej, stredoslovenskej a východoslovenskej gastronómie.

Wolt Awards 2024

V každej z troch oblastí bolo ocenených sedem najobľúbenejších podnikov. Záštitu nad slávnostným podujatím prevzal veľvyslanec Fínska pre Českú a Slovenskú republiku, Pasi Tuominen, ktorý sa oceňovania aj osobne zúčastnil. Išlo už o tretí ročník Wolt Awards, po prvýkrát sa však udeľovali ceny na slávnostnej ceremónii.

Cieľom našej iniciatívy je vzdať poctu a poďakovať našim partnerom – reštauráciám, ktoré excelujú nielen v kvalite gastronómie, ale aj v dosahovaní zákazníckej spokojnosti. Mnohé podniky nás sprevádzajú už dlhé roky na ceste k lepšej dostupnosti gastronómie na Slovensku. Ich obľúbenosť medzi zákazníkmi, ktorí si jedlo objednávajú cez Wolt, nás napĺňa radosťou a motivuje nás k neustálemu hľadaniu nových ciest a inovácií,

informuje Tomáš Beniak, CEO slovenského a českého Woltu.

Tomáš Beniak druhý sprava

Tomáš Beniak druhý sprava

Slovenskú gastronómiu podporil aj veľvyslanec Fínska pre Českú a Slovenskú republiku Pasi Tuominen, keďže spoločnosť Wolt je pôvodom z Fínska:

„Je pre mňa cťou podporovať a zúčastniť sa na odovzdávaní ocenení najlepším reštauráciám na Wolte, spoločnosti, ktorá je vo Fínsku v podstate národným pokladom. Som preto rád, že môžem byť súčasťou tohto prestížneho podujatia, ktoré prezentuje výnimočné gastronomické zážitky a tým posilňuje väzby medzi našimi národmi.

Pasi Tuominen

Pasi Tuominen

Na západnom Slovensku dominuje Bratislava

K najlepším reštauráciám na západnom Slovensku podľa hodnotenia zákazníkov donáškovej služby patria najmä prevádzky z Bratislavy, ktoré si odniesli až šesť cien v tejto kategórii. Medzi ocenenými podnikmi sa ocitla známa Bagetéria na Račku, ktorá si svojich spokojných zákazníkov udržiava už dvadsať rokov svojho fungovania, ale aj reštaurácia Ako Doma, ktorá je známa gurmánskymi zážitkami spojenými s domácou kuchyňou.

Medzi ocenenými nechýba ani pestrá ponuka zahraničných chutí, ktoré reprezentujú podniky MumBhai Central Indian, PAPAYA Staré Mesto či Mac & Cheese by Paris Café. Svoje zastúpenie v tejto kategórii majú aj dve vegánske reštaurácie – Balans Bistro, ktorého hlavným mottom je „veganis misour philosophy“, ale aj úspešný podnik z Trnavy Forky’s patriaci do známej siete reštaurácií a bistier, ktoré sa postupne snažia meniť v spoločnosti pohľad na vegánske stravovanie.

Bystrický lokál Davaj Het

Bystrický lokál Davaj Het

Banská Bystrica má tri ocenené reštaurácie, Žilina miluje streetfood jedlá

Na strednom Slovensku sa obľube tešia prevádzky zo Žiliny, Banskej Bystrice, ale svoje zastúpenie dostalo aj mesto Prievidza. V Žiline si ľudia najradšej vychutnávajú streetfood štýl jedál a medzi ich obľúbencov patria podniky Butcher’s Bits a Porkbelly Gastrohouse, nedajú však dopustiť ani na dobrú taliansku klasiku z Olivia’s Restaurant.

V zastúpení víťazov z Banskej Bystrice nechýba Bystrický lokál Davaj Het, ktorý vychádza z tradičných receptúr slovenských starých mám.

Bambusová záhrada

Bambusová záhrada

Bystričania však nezaostávajú ani v chuti objavovať zahraničné kuchyne, a preto svoje zastúpenie majú v rebríčku aj reštaurácie Bambusová záhrada a NhaBe, ktoré patria do portfólia ázijskej a vietnamskej kuchyne.

Jediným oceneným podnikom z Prievidze sa stala reštaurácia Palm Street Boyz, ktorá prináša zákazníkom zaujímavý ázijský koncept s pravidelným svetovým menu špecialít.

NhaBe

NhaBe

V Košiciach oceňujú rôznorodosť

Kategóriu východné Slovensko ovládli košické reštaurácie, ktoré si prebrali všetkých sedem ocenení. Košická gastronómia toho ponúka naozaj veľa. Ľudia si najviac pochutnávali na kvalitných burgroch z Grange Burger, pizzi z Friends Pizza a Restaurant, ale aj na tradičnej slovenskej kuchyni z Bistra Babička.

Ani v tejto kategórii sa nezaobídeme bez zastúpenia exotických kuchýň, kde získali ocenenia reštaurácie Noodler, Yam Yam a Poke Kings. Ak však dostanete v Košiciach chuť na úplne netradičné spojenie chutí, v reštaurácii Rafano si zaručene viete objednať pizzu, ktorá vás svojím zložením surovín určite prekvapí.

Odovzdávanie ocenení

Odovzdávanie ocenení

Kompletné výsledky Wolt Awards 2024

Západné Slovensko

  • Ako Doma, Bagetka na Račku, Balans Bistro, Forky’s, Mac & Cheese by Paris Café, MumBhai Central Indian, PAPAYA Staré Mesto,

Stredné Slovensko

  • Butcher’s Bits, Bambusová Záhrada, Davaj Het – Bystrický Lokál, NhaBe, Olivia’s Restaurant, Palm Street Boyz, Porkbelly Gastrohouse,

Východné Slovensko

  • Bistro Babička, Friends Pizza a Restaurant, Grange Burger, Noodle, Poke Kings, Rafano, Yam Yam.

Zdroj: Jana Jarošová, Foto: Wolt Awards  a ilustračné