Vo štvrtok sa oficiálne otvára Mestský mládežnícky štadión v Kráľovej

ŠPORT
0 /

Nový objekt štadióna so šatňami, futbalová plocha s umelým trávnikom, prestrešené betónové tribúny s kapacitou takmer 1500 miest, osvetlenie, bufety a toalety pre divákov, dva objekty s pokladňami, ale aj nové prístupové plochy a parkoviská.

Aj takto dnes vyzerá futbalové ihrisko v Kráľovej, ktoré za uplynulé obdobie takmer od základov zmenilo svoju podobu.

Mestský mládežnícky štadión v Kráľovej

Mestský mládežnícky štadión v Kráľovej

„Naším cieľom bolo zmodernizovať existujúce futbalové tréningové centrum pre všetky mládežnícke kategórie s komplexne vybavenou infraštruktúrou tak, aby vyhovovalo kritériám a požiadavkám pre odohratie súťažných stretnutí. Som rád, že sa nám to podarilo a už vo štvrtok budeme môcť areál slávnostne otvoriť a pokrstiť symbolickým výkopom lopty,“

hovorí primátor Ján Nosko.

Ján Nosko

Ján Nosko

S obnovou tohto športoviska v Kráľovej začalo mesto v júni 2020, pričom do užívania bolo odovzdané v apríli tohto roka. Aj napriek mnohým komplikáciám v dôsledku pandémie koronavírusu sa podarilo staré chátrajúce ihrisko premeniť na moderný futbalový štadión.

Pribudol nový objekt štadióna s kompexnou infraštruktúrou šatňami. Zároveň sa vymenila futbalová plocha za novú s umelým trávnikom. Cieľom mesta bolo zmodernizovať existujúce futbalové tréningové centrum pre všetky mládežnícke kategórie s komplexne vybavenou infraštruktúrou tak, aby vyhovovalo kritériám a požiadavkám pre odohratie súťažných stretnutí.

Náklady na obnovu futbalového štadióna predstavujú viac ako 3,6 milióna eur.

„Z mestského rozpočtu boli vyčlenené zhruba 2 milióny eur, pričom našej samospráve sa podarilo čerpať aj mimorozpočtové finančné prostriedky. Z vládnej dotácie sme získali 730 tisíc eur a nedávno sme z Fondu na podporu športu dostali cca 907 tisíc eur. Dokázali sme tak ušetriť financie, ktoré budeme môcť využiť na iné zámery v prospech Banskej Bystrice,“

dopĺňa Vladimír Brieda, vedúci Oddelenia implementácie projektov MsÚ v Banskej Bystrici.

Mestské športové kluby odohrali doposiaľ na futbalovom štadióne už niekoľko tréningov a taktiež sa tu začiatkom júla uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v malom futbale. Od 15. septembra Mestský mládežnícky štadión bude dejiskom  prípravy či zápasov športových. Mládežnícke kategórie futbalistov tu budú mať kvalitné športové zázemie.

Pri príležitosti 10. ročníka Športovo – spoločenského dňa spolu s miestnou občianskou radou a mestskými poslancami pozval banskobystrický primátor Bystričanov užiť si štvrtkový deň na Mestskom mládežníckom štadióne v Kráľovej. Pripravený je pestrý kultúrny program, futbalový turnaj žiakov, súťaže, sprievodné akcie a aj občerstvenie.

Zdroj: mesto BB a (tom), Foto: ilustračné