Vinári na strednom Slovensku vo svojich pivničkách pohostia návštevníkov už po štvrtýkrát

Tip na výlet
1 /

Hontianska vínna cesta sa uskutoční 21. – 22. júna 2024. Tento týždeň odštartuje na strednom Slovensku veľká oslava vína. Od piatka do soboty budú môcť návštevníci Hontianskej vínnej cesty degustovať vína od viac ako 30 zapojených vinárov.

Dávna história, tufové pivnice, regionálne špeciality i moderné stopy vinárov sú zárukou neobyčajnej atmosféry. Vinári Vás budú počas týchto dní čakať vo svojich pivničkách rozmiestnených po celom regióne od Krupiny cez Sebechleby až po obec Túrovce. Je len na Vás, kde začnete svoje putovanie.

„Novinkou tohto ročníka je Vínmaratón. Pre návštevníkov sme si pripravili možnosť zapojiť sa do súťaže o kolekciu vín od vinárov, ktorí sú zapojení vo vínnej ceste. Pravidlá sú jednoduché. Stačí, keď počas podujatia navštívia našich vinárov (celkový počet zapojených vinárov je 32) a ochutnajú ich vínka,“

vysvetľuje Jaroslav Jagoš, koordinátor destinačného rozvoja pre oblasť Stredné Slovensko.

Pri návšteve každej pivnice získajú návštevníci 1 pečiatku. Na záver už len každý zapojený návštevník pošle fotku s vyzbieranými pečiatkami a spomedzi najlepších vyžrebujú troch výhercov (1. miesto – kolekcia 15 vín od vinárov HVC; 2. miesto – kolekcia 10 vín od vinárov HVC; 3. miesto – kolekcia 5 vín od vinárov HVC).

Vstupné na podujatie Hontianska cesta je 20 €/osobu v predpredaji (do 20.6.2024) a 25 €/osobu pri nákupe vstupeniek počas podujatia.

V cene vstupného návštevník dostane: vínny set, ktorý obsahuje taštičku a degustačný pohár, kupón na nákup vína v hodnote 5 €, štartovacia ochutnávka v každom zúčastnenom vinárstve – 3 vzorky a mapu podujatia. Vstupenky je možné zakúpiť na webovej stránke https://centralslovakia.eu/zazitky/hontianska-vinnacesta/.

Podujatie sa uskutočňuje s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.

Zdroj: Terézia Krajčová , Foto: OOCR Stredné Slovensko