Víkendové bežkovanie v Banskej Bystrici a okolí

SPRÁVY
0 /

Po nočnom snežení sa bežkárska sezóna opäť rozbieha aj v kopcoch v okolí mesta. V noci na sobotu ratrak  Cyklo-Santé zo Skalky upravil hrebeň Skalka – Hostinec a Králickú zvážnicu. Do rána napadlo na upravený podklad do 5 cm nového snehu.

„V sobotu ráno náš skúter upravil okruh okolo Jelenskej skaly na Šachtičkách (odkiaľ sú fotografie). Podmienky na klasiku sú veľmi dobré, na korčuľovanie je trať mäkká. Na jednom úseku v zadnej časti dolnej zvážnice je trať vyfúkaná a trčia tam skaly,“

informuje riaditeľ ZAaRESu Ivan Šabo.

Trate na Malom Šturci tento víkend upravené nebudú. Taktiež nebude upravená obľúbená Tajovská zvážnica, hoci by tam už malo byť dostatok snehu.

„Náš ratrak zostal na tento víkend v meste, kde sme potrebovali ešte pomôcť s úpravou technického snehu. Späť na Králiky pôjde v priebehu budúceho týždňa. Ďakujeme za pochopenie,“

dodáva Šabo.

Okruh na plážovom kúpalisku bol v sobotu ráno tiež upravený, podmienky sú ideálne. V sobotu večer bude ratrak na kúpalisku pripravovať asi 100 – metrový uzatvorený úsek mimo okruhu určený na výučbu bežkovania, kde sa od nedele bude dať zdokonaľovať v bežkovaní či získavať úplné základy bežkovania mimo hustej premávky na okruhu.

Na jazere v areáli zimných športov na plážovom kúpalisku sa v v piatok vytvorila nerovná snehová kaša, ktorá následne zamrzla, v noci pripadol čerstvý snehu. Ľad je tak dosť hrboľatý, podmienky na korčuľovanie nie sú úplne optimálne, no určite sa bude dať korčuľovať počas  celého víkendu.

Úpravu bežeckých tratí podporuje Banskobystrický samosprávny kraj.

Situácia v nedeľu

Po predchádzajúcom zasnežovaní a večernej úprave je od nedeľného rána súčasťou tratí na plážovom kúpalisku aj približne stometrový úsek s viacerými stopami určený na výučbu bežkovania.

Deti, či začiatočníci sa tu môžu zdokonaľovať v technike bez toho, aby sa museli pohybovať v hustej premávke na hlavnom okruhu.

„V Kremnických vrchoch boli v nedeľu upravené trate Králiky – Skalka, Králiky – Hostinec a Tajovská zvážnica po chaty na Bandoške.  Za pomoc pri úprave pokiaľ je náš ratrak v meste ďakujeme mestu Kremnica a Romanovi Bérešovi z Cyklo-Santé, ktorého stroj tieto trate počas víkendu upravuje,“ 

aktuálne informuje ZAaRES.

Autor: (dem), Foto: ZAaRES a ilustračné