V stredu si môžete vyskúšať orientačný beh v parku

ŠPORT
0 /

Svetový deň orientačného behu bude mať svoje ďalšie pokračovanie aj v Banskej Bystrici. Už túto stredu 15. mája 2019 si ho pripomenieme v Mestskom parku.

Slovenský zväz orientačných športov a kluby orientačného behu organizujú v tento deň športové podujatie World Orienteering Day (WOD) vo viacerých  slovenských mestách, Banskú Bystricu nevynímajúc. Na každom mieste bude okrem štandardných tratí pripravená aj trať pre úplných začiatočníkov, deti alebo celé rodiny. Štartovné sa neplatí a jediná podmienka je prísť v dobrej nálade.

V banskobystrickom Mestskom parku v stredu 15. mája o 10:00 hod. začína WOD školskými pretekmi. Súťažiť tak budú najskôr žiaci základných a stredných škôl v krajských kolách. Od 12:00 hod bude trať orientačného behu otvorená všetkým účastníkom bez rozdielu veku. Návštevníci podujatia si môžu trasy vyskúšať približne do 16:30 hod. alebo si zacvičiť v New Faces Arene.

Koordinátor podujatia a predseda ŠK HADVEO Igor  Patráš jr. hovorí:

„Všetci sa staráme o to, aby náš oddiel bol popredným aktívnym podporovateľom orientačného behu na Slovensku.  Aktuálne sa zameriavame na podporu a výchovu detí a dorastu v oblasti pohybu, športu či vzťahu k prírode a to nielen na rekreačné vyžitie. V máji je to tradičná akcia v rámci celosvetovej kampane k Svetovému dňu orientačného behu. Na toto podujatie  pozývame všetkých malých i veľkých Bystričanov s pozitívnym vzťahom k športu. Po majstrovstvách kraja v orientačnom behu pre školy pokračujeme traťami pre širokú verejnosť. Záujemcovia dostanú mapu s buzolou a odbehnú si nejaký úsek, nie je to nič zložité.“

Pre orientačných bežcov sú pripravené pekné trate, drobné darčeky a skvelý zážitok. Príďte v stredu  do  Mestského parku v športovom, neobanujete. Usporiadateľmi sú TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica a CVČ – JUNIOR, B. Bystrica.

 

Autor: (tom), Foto: Mirka Chabadová ilustračné