V roku 2019 sa v Rooseveltke narodilo 1 309 bábätiek, z toho 36 dvojičiek a dve trojičky

Zdravie
0 /

Minulý rok bol v banskobystrickej pôrodnici skutočne plodný. S pomocou erudovaných pôrodníkov a skúsených pôrodných asistentiek sa v Rooseveltovej nemocnici narodilo 1 309 bábätiek, čo je oproti roku 2018 o 61 viac.

„Rok 2019 prial u nás rodičom, ktorí si želali chlapčeka, tých sa narodilo 666. Dievčatiek bolo 643. Niektorým šťastným mamičkám sa podarilo priviesť na svet na jeden „šup“ rovno dve ratolesti, dvojičiek sa u nás narodilo o osem párov viac ako vlani – rovných 36. Dvakrát sme sa spolu s rodičmi dokonca tešili z trojičiek,“

uvádza na facebookovej stránke Roosevetovej nemocnice  jej hovorkyňa Ružena Maťašeje.

Mamičky sa cítia istejšie, keď ich počas pôrodu sprevádza niekto blízky. Službu sprevádzajúcej osoby využilo približne 70 percent rodičiek.

„Najčastejšie svojim deťom dávali mená: Adam, Michal, Peter, Matúš, Ema, Hana, Sofia či Ela. Nie je podstatný počet, nie je dôležité pohlavie ani meno. Sme šťastní z každého dieťatka, ktoré sa narodí zdravé. Bábätkám, ktorým sa príchod na svet skomplikoval, sa snažíme pomôcť najlepšie, ako vieme,“

dodáva Maťašeje.

Mimochodom prvou Banskobystričankou, ktorá prišla na svet v prvý deň Nového roka 2020, bola Katka. Narodila sa sedem minút pred treťou hodinou mamičke Zuzane Pokornej s mierami 3 340 gramov a 54 cm.

Všetkým nastávajúcim rodičom Rooseveltova nemocnica želá, aby si v roku 2020 užili obrovské šťastie v podobe narodenia zdravého dieťatka.

Zdroj: Ružena Maťašeje, Foto: ilustračné