V Podlaviciach bola tradičná Cibulačka – súťaž v krájaní a jedení cibule

ZAUJÍMAVOSŤ
4 /

Jednou z duší „Cibulačky“ je pani Elena Šupolová, bývalá mestská poslankyňa za Podlavice. Podľa nej  impulz k tejto akcii dali okolité dediny Riečka, Tajov, Kordíky, ktoré už mali svoje tradičné podujatia, takže ani Podlavice a Skubín nemohli zostať v hanbe.

Keďže Podlavičania sú od pradávna cibuliari, skupina nadšencov sa rozhodla usporiadať cibuľové hody a tento nápad sa ujal. Základnou pochúťkou podlavickej  Cibuľačky sa stal jágerec, čo je dávna poľovnícka tradícia a sú to vnútornosti pripravované na cibuli.

No a každý účastník musí ochutnať čerstvý chlebík s masťou a pokrájanou cibuľou. Členky klubu dôchodcov napečú domáce kysnuté koláče, nesmie chýbať hudba, rôzne súťaže a tradičná tombola.

Vľavo Elena Šupolová

Vľavo Elena Šupolová

Občianska rada a Občianske združenie Podlavice – Skubín usporiadali Cibulačku v kultúrnom dome aj tento rok.

„Som rád, že po dvojročnej pauze spôsobenej pandémiou sa v Podlaviciach uskutočnila tradičná Cibuľačka, na ktorej sa mohli domáci opäť spoločne stretnúť a prežiť príjemný večer plný zábavy a dobrej nálady,“

uviedol primátor Ján Nosko, ktorý sa zapojil do súťaže v krájaní cibule.

Víťaz súťaže Ján Nosko

Víťaz súťaže Ján Nosko

Hoci to bola pre primátora skutočná výzva, napokon sa primátor Nosko stal víťazom tejto súťaže. Najstaršou účastníčkou Cibulačky bola 94-ročná Podlavičanka, ktorej elán a chuť do života bol pre všetkých zaujímavým zážitkom

Na víkendovej  Cibuľačke sa okrem súťaží podávala kapustnica, chlieb s masťou a cibuľou a cibuľový koláč. O zábavu sa postaral DJ BORIS.

Zľava Zuzana Podmanická, Ján Nosko a Katarína Čižmárová

Zľava Zuzana Podmanická, Ján Nosko a Katarína Čižmárová

„Ďakujem všetkým členom Občianskej rady, ako aj Občianskemu združeniu Podlavice – Skubín za to, že vytvárajú také podmienky, aby sa ľudia mohli zúčastňovať na rôznych spoločenských aktivitách a podujatiach. Zároveň patrí moja vďaka poslankyni Katke Čižmárovej, ktorá je tiež členkou môjho Tímu Nosko  za Fončordu,“

dodal primátor Nosko.

Za volebný obvod Jakub, Kostiviarska, Podlavice, Skubín a Uľanka v Noskovom tíme kandiduje Zuzana Podmanická, ktorá sa zúčastnila aj samotnej Cibuľačky.

Autor: (tom) , Foto: mesto BB a ilustračné