V Jakube padlo až desať gólov, Selce vyhrali s Hrochoťou, prehry Sásovej a Priechodu

0 /

V nedeľu sa v piatej futbalovej lige hralo siedme kolo a v ňom nás potešili dva tímy. Jakub zdolal Banskú Štiavnicu na svojom ihrisku hokejovým výsledkom 6:4 a v okresnom derby Selce vyhrali s Hrochoťou 3:1. Nečakane prehral doma Priechod s Krupinou a Sásová neuspela v Lovči.

Selce vyhrali od príchodu trénera Vernarského tretí duel v rade. Tentoraz hostili Hrochoť a pomerne rýchlymi gólmi v prvom polčase sa dostali na ´koňa´. V desiatej minúte otvoril skóre stretnutia Smatana a v dvadsiatej zvýšil na 2:0 Matúš Mesík. Hostia ešte do polčasu dokázali odpovedať Dorotovičom, ale ani po zmene strán už nedokázali vyrovnať. Navyše v 58. minúte poistil vedenie svojho tímu gólom na 3:1 Klačan. Udialo sa tak v 58. minúte. Na tento zásah Hrochoťania nenašli gólovú odpoveď a prehrali.

FK Selce – ŠK Hrochoť 3:1 (2:1)

Góly: 10. Smatana, 20. Mesík, 58. Klačan – 34. Dorotovič. Diváci: 200.

To, čo sa udialo v Jakube, to sa len tak ľahko nevidí. Duel s Banskou Štiavnicou začal náš tím z banskobystrickej mestskej časti výborne. V 18. minúte sa presadil Ondrej Poljovka a bolo 1:0. Následne strelecky explodoval Miloš Mišány. V priebehu štyroch minút pridal tri góly! Konkrétne v 27., 28. a 31. – zaknihoval hetrik a zvýšil ním vedenie svojho tímu už na 4:0. O dve minúty dával Klinec na 5:0 a zdalo sa byť o stretnutí dosť rýchlo rozhodnuté. Hostia síce do prestávky odpovedali Hudákom, ale všetci boli aj tak presvedčení, že domácim tri body nemôžu uletieť ako sťahujúce sa lastovičky do Afriky. Lenže v druhom polčase to bola napokon predsa len menšia dráma. Štiavničania znížili na 5:3 Kminiakom a Chmelinom. Po hodine hry na to odpovedal Klinec, pridal dôležitý šiesty gól Jakuba. Naň zareagoval Hudák o desať minút neskôr, druhýkrát v zápase sa presadil a znovu to bolo iba o dva góly – 6:4. V poslednej štvrťhodine však už náš celok neinkasoval a tak diváci mohli odchádzať spokojní, videli desať gólov a výhru svojho mužstva.

TJ ŠK Sokol Jakub – FK Sitno Banská Štiavnica 6:4 (5:1)

Góly: 18. O. Poljovka, 27., 28. a 31. Mišány, 33. a 64. Klinec – 35 a 74. Hudák, 50. Kminiak, 59. Chmelina. Diváci: 120.

Priechod bol v tabuľke druhý a privítal doma nevýraznú Krupinu s cieľom polepšiť si v tabuľke. Nevyšiel mu však úvod, pretože v piatej minúte inkasoval gól, o ktorý sa zaslúžil S. Selecký. Následne sa náš celok z bystrického okresu snažil vyrovnať, lenže inkasoval aj druhýkrát. V 38. minúte sa presadil Augustín. Domáci predsa len do prestávky skórovali. Takzvaný ´šatniak´ zariadil v poslednej minúte prvého dejstva útočník Štulajter – 1:2. V druhom polčase sa diali veci. Rozhodca Slovák odpískal v 76. minúte pokutový kop v prospech Krupinčanov, za kritiku si vyslúžil Priechodčan Matúš Vajda žltú kartu a z jedenástky sa nemýlil Slavomír Selecký – 1:3. Spomínaný Vajda cítil veľkú krivdu, nesúhlas s rozhodnutím arbitra dával stále najavo a ten mu udelil aj druhú žltú kartu a predčasne ho tak poslal s červenou pod sprchy. Domáci i v oslabení zdvihli hlavy a do minúty odpovedali Štulajterom na 2:3. Žiaľ vyrovnávajúci zásah už o desiatich nepridali, navyše na striedačke mali len dvoch náhradníkov a mohli iba raz striedať. Chýbali im tak na konci stretnutia potrebné sily.

OFK 1950 Priechod – MFK Strojár Krupina 2:3 (1:2)

Góly: 45. a 78. Štulajter – 5. a 77. S. Selecký (druhý z 11m), 38. Augustín. ČK: 77. M. Vajda (Priechod) po 2ŽK. Diváci: 150.

Sásovej sa od diskutabilného rozhodnutia SsFZ o kontumácii remízového duelu s Priechodom nedarí. Bystrické mužstvo odohralo duel v Lovči a nezvládlo ho tam podľa predstáv. Domáci išli do vedenia v 23. minúte Orságom a polčas vyhrali 1:0. Po zmene strán sa Sásovčania snažili vyrovnať, ale nestačili v závere so silami a napokon inkasovali ďalšie góly. Na 2:0 zvýšil z pohľadu Lovče znovu Orság v 75. minúte, o štyri minúty zariadil stav 3:0 Bien a v 87. minúte dosiahol Orság hetrik – 4:0. Čestný zásah hostí zariadil v poslednej minúte Marcel Turčan.

TJ Lovča – ŠK Sásová 4:1 (1:0)

Góly: 23., 75. a 87. Orság, 79. Bien – 90. Turčan. Diváci: 240.

Zostávajúce výsledky: Ladomerská Vieska – Bacúch 1:1, Lieskovec – Brezno 2:0, H. Nemce – D. Niva 4:0.

V ôsmom kole piatej ligy sa v sobotu 21. septembra predstavia o 15.00 hodine Selce v Banskej Štiavnici. V nedeľu 22. septembra o 15.00 hodine sa hrá okresné derby Hrochoť Priechod, ďalej Sásová privíta doma Dobrú Nivu a Jakub sa pokúsi bodovať v Brezne .

1. Bacúch 19b, 2. H. Nemce 15b, 3. PRIECHOD 15b, 4. SELCE 13b, 5. L. Vieska 12b, 6. HROCHOŤ 12b, 7. Lieskovec 11b, 8. Brezno 9b, 9. JAKUB 9b, 10. Krupina 7b, 11. B. Štiavnica 6b, 13. SÁSOVÁ 3b, 14. D. Niva 1b.

Autor: (cb), Foto: ilustračné