Kedy uvidíme našich športovcov na ZOH 2018 v Pjongčangu

ŠPORT
0 /

zoh1

V juhokórejskom Pjongčangu sa od 9. – 23. februára 2018 konajú XXIII. zimné olympijské hry. Prinášame Vám prehľad všetkých súťaží, v ktorých uvidíme slovenských športovcov vrátane bystrických Duklistov a hokejistov.

SOBOTA 10. FEBRUÁRA

11.10 h SANE: Jednotlivci – 1. a 2. jazda (Jozef Ninis, Jakub Šimoňák)

12.15 h BIATLON: rýchlostné preteky žien na 7,5 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

NEDEĽA 11. FEBRUÁRA

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd mužov (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

5.30 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie žien (Klaudia Medlová)

6.32 h SNOUBORDING: Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie žien (Klaudia Medlová)

12.00 h SANE: Jednotlivci – 3. a 4. jazda (Jozef Ninis, Jakub Šimoňák)

12.15 h BIATLON: rýchlostné preteky mužov na 10 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

PONDELOK 12. FEBRUÁRA

2.00 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

2.33 h SNOUBORDING: Slopestyle – 2. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

3.06 h SNOUBORDING: Slopestyle – 3. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová?)

11.10 h BIATLON: stíhacie preteky žien na 10 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

11.50 h SANE: Jednotlivkyne – 1. a 2. jazda (Katarína Šimoňáková)

13.00 h BIATLON: stíhacie preteky mužov na 12,5 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

UTOROK 13. FEBRUÁRA

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – zjazd (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

6.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – slalom (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

9.30 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia žien (Alena Procházková, Barbora Klementová)

10.05 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia mužov (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

11.30 h SANE: Jednotlivkyne – 3. a 4. jazda (Katarína Šimoňáková)

 STREDA 14. FEBRUÁRA

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová?)

12.05 h BIATLON: vytrvalostné preteky žien na 15 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

12.20 h SANE: Dvojice – 1. a 2. jazda (Marek Solčanský a Karol Stuchlák)

13.10 h HOKEJ – MUŽI: B-skupina: Slovensko – OŠR

ŠTVRTOK 15. FEBRUÁRA

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G mužov (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

7.30 h BEH NA LYŽIACH: Ženy na 10 km voľnou technikou (Alena Procházková, Barbora Klementová)

12.00 h BIATLON: vytrvalostné preteky mužov na 20 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

13.30 h SANE: Tímy (Jozef Ninis alebo Jakub Šimoňák, Katarína Šimoňáková, Marek Solčanský a Karol Stuchlák)

PIATOK 16. FEBRUÁRA

4.10 h HOKEJ – MUŽI: B-skupina: USA – Slovensko

7.00 h BEH NA LYŽIACH: Muži na 15 km voľnou technikou (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

SOBOTA 17. FEBRUÁRA

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G žien (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

12.15 h BIATLON: preteky žien na 12.5 km s hromadným štartom (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

13.10 h HOKEJ – MUŽI: B-skupina: Slovinsko – Slovensko

NEDEĽA 18. FEBRUÁRA

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat?)

12.15 h BIATLON: preteky mužov na 15 km s hromadným štartom (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

PONDELOK 19. FEBRUÁRA

1.30 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien (Klaudia Medlová)

1.53 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien (Klaudia Medlová)

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková)

3.40 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien (Klaudia Medlová)

4.03 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien (Klaudia Medlová)

UTOROK 20. FEBRUÁRA

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková?)

12.15 h BIATLON: miešaná štafeta 2×6 km + 2×7,5 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

STREDA 21. FEBRUÁRA

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky program žien (Nicole Rajičová)

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd žien (Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

ŠTVRTOK 22. FEBRUÁRA

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat?)

12.15 h BIATLON: štafeta žien na 4×6 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

PIATOK 23. FEBRUÁRA

1.30 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný program žien (Nicole Rajičová?)

2.00 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

2.30 h SNOUBORDING: Big air – 3. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – zjazd (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

6.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – slalom (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

12.15 h BIATLON: štafeta mužov na 4×7,5 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

SOBOTA 24. FEBRUÁRA

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Tímová súťaž (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová, Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

6.00 h BEH NA LYŽIACH: Muži na 50 km klasickou technikou s hromadným štartom (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

NEDEĽA 25. FEBRUÁRA

7.15 h BEH NA LYŽIACH: Ženy na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom (Alena Procházková, Barbora Klementová).

Autor: (dem), Foto: ilust.