Úspešné Majstrovstvá Slovenska v Mas-wrestlingu pre Banskobystričanov

ŠPORT
0 /

Počas víkendu sa v Giraltovciach konali medzinárodné Majstrovstvá Slovenska v Mas-wrestlingu mužov a žien. Okrem slovenských sa majstrovstiev zúčastnili aj pretekári z Maďarska a Kyrgyzstanu. Tieto majstrovstvá boli zároveň kvalifikačnou súťažou na majstrovstvá Európy a sveta.

Športový klub Mas-wrestling Banská Bystrica mal zástupcov v každej hmotnostnej kategórii mužov a bol úspešný.

Naši pretekári dobre reprezentovali Banskú Bystricu a v jednotlivých kategóriách dosiahli nasledovné výsledky:

Samuel Petrík st. do 70 kg 2.miesto

Samuel Petrík ml. do 80 kg 1.miesto

Filip Čunderlík do 80 kg 4.miesto

Oliver Kurek do 90 kg 2.miesto

Jozef Buvala do 90 kg 3.miesto

Adam Chamko do 105 kg 3.miesto

Kristián Móro do 125 kg 1.miesto, absolútna hmotnostná kategória 3.miesto

Reprezentanti Mas-wrestling Banská Bystrica

Reprezentanti Mas-wrestling Banská Bystrica

Samuel Petrík st. (18), ktorý súťažil v kategórii do 70 kg, prehral svoj jediný zápas s pretekárom z Kyrgyzstanu a tak sa spomedzi slovenských pretekárov umiestnil najlepšie. Tento duel patril medzi najdlhšie v celej súťaži.

Kategóriu do 80 kg jednoznačne vyhral Samuel Petrík ml.,  ktorý má len 17 rokov a podarilo sa mu vyhrať bez problémov všetky zápasy. Stal sa tak už po druhýkrát medzinárodným majstrom Slovenska. Na 4.mieste sa umiestnil Filip Čunderlík.

V kategórii do 90 kg súťažil aj pretekár z Kyrgyzstanu ktorý patrí medzi najlepších vo svete v tejto hmotnostnej kategórii a podarilo sa mu ju vyhrať. Jediný bod mu zobral Oliver Kurek ktorý s ním prehral 2:1 a tak Oliver obsadil 2.miesto.  Hneď za ním na treťom mieste skončil Jozef Buvala. Bola to ďalšia kategória, v ktorej sa našim banskobystrickým pretekárom darilo najlepšie spomedzi Slovákov.

V kategórii do 105 kg sme mali ďalšieho mladého 17 – ročného pretekára Adama Chamka, ktorý vo veľkej konkurencii zabojoval a umiestnil sa na 3.mieste.

Kategóriu do 125 kg ovládol náš pretekár Kristián Móro, ktorý porazil všetkých svojich súperov a stal sa tak už po druhýkrát majstrom Slovenska.

V absolútnej hmotnostnej kategórii súťažili pretekári, ktorí vyhrali svoje kategórie (90, 105,125 a 125+). Kristián Móro po ťažkých zápasoch obsadil 3.miesto. Karol Repiský z banskobystrického klubu bol rozhodcom súťaží.

Naši reprezentanti

Naši reprezentanti

Svojimi výkonmi našim borcom podarilo kvalifikovať na majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v júli v Azerbajdžane a septembrové majstrovstvá sveta v Uzbekistane.  Najbližšie už v apríli sa Oliver Kurek zúčastní turnaja Arnold classic v Brazílii,i kde bude súťažiť vo svojej kategórii do 80 kg.

Banskobystrický klub Mas – wrestlingu organizuje 3. júna 2023 súťaž s názvom Double red Mas-wrestling cup, ktorý sa uskutoční v budove Double red cars museum v Brezne. Všetci fanúšikovia Mas – wrestlingu sú pozvaní na túto akciu, ktorú by si nemali nechať ujsť.

Oliver Kurek

Oliver Kurek

Zdroj: Mas – wrestling Banská Bystrica , Foto: Ladislav Lukáč a ilustračné